3 góly za 2 minúty a 12 sekúnd = víťazstvo s Novými Zámkami a 3 body v tabuľke!

Touto jednoduchou rovnicou by sa dal zhrnúť ďalší víťazný duel našich hokejistov, ktorý sa dnes odohral v Nových Zámkoch.

K súperovi sme cestovali odhodlaní potvrdiť výborný výkon z posledných stretnutí, odčiniť predchádzajúcu domácu prehru s Novými Zámkami a prerušiť ich sériu víťazstiev, resp. začať budovať svoju. Tento scenár sa nám nakoniec podarilo naplno zrealizovať a domov sa tak vraciame s ďalším víťazstvom.

Domáci od úvodu potvrdzovali dobrú formu, ale do zápasu sme lepšie vstúpili my a hneď sme sa mohli ujať vedenia po šanci Sitnikova, ktorého vychytal Baroš. Šance postupne pribúdali na oboch stranách, ale bez gólového zakončenia. To sa mohlo zmeniť v presilovej hre, po faule na Kukleva, ale presilovku sme nevyužili. Nevyužité ostali aj veľké príležitosti hostí, ktorí dostali v závere úvodnej tretiny výhodu presilovej hry o dvoch hráčov.

Druhá tretina priniesla opäť hokej so šancami na oboch stranách, ale na prvý gól sme si museli počkať až do jej polovice. V 28. minúte sme dostali príležitosť presilovej hry, ktorú sme s obrovskou dávkou šťastia využili a otvorili skóre. David Videlka sa snažil o prihrávku, ale puk si nešťastne vrazil hokejkou za svoj chrbát domáci brankár. Šok natribúnach znásobil už o 72 sekúnd Martin Belluš, ktorý vnikol do tretiny a prestrelil Baroša. O rovnú minútu neskôr definitívne uzavrel túto „čiernu“ sériu domácich Jakub Žilka a bolo 0:3! Tí sa ešte pokúšali o skorigovanie nepriaznivého stavu, ale do konca tretiny už gól nepadol a do šatne sme odchádzali so sľubným náskokom.

Do tretej tretiny nastúpili domáci s jasným cieľom streliť rýchly gól, čo ale naši hokejisti dokázali úspešne eliminovať. V tejto časti hry naďalej diváci sledovali obojstranne útočný hokej, ale bez gólového efektu. Domácim sa podarilo záver duelu zdramatizovať tečovaným gólom Šimuna, ale to bolo z ich strany nadnes všetko. V závere sa ešte pokúšali o gól v „power play“, ale naše víťazstvo definitívne potvrdil zásahom do prázdnej brány Michal Murček.

Výborný výkon dnes opäť podal Matt Hackett, ktorý čelil až 44 strelám, ale za chrbát pustil len jednu. V zápase vychytal nejednu gólovú príležitosť novozámčanov a v zlomových momentoch, ktoré mohli výrazne zmeniť scenár stretnutia podržal náš tím. Chlapci podali výborný bojovný výkon, za čo si zaslúžene odviezli plný bodový zisk!

HC Nové Zámky – HC 07 Detva 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Góly: 54. Šimun (Fábry, Varga) – 29. Videlka (Murček), 31. Belluš (Kuklev), 32. Žilka (Milý, Gašpar), 60. Murček (Ščurko) Rozhodovali: Novák, Goga – Krajčík, Tvrdoň, vylúčení: 3:8 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1.

HC Nové Zámky: Baroš – Husák, Salija, M. Novák, Plášil, Hruška, Jass, Rehák, Kuzma – Varga, Novotný, Škoda – Zbořil, Šimun, Šille – Hřebejk, L. Jurík, Fábry – Saulietis, Ondrušek, Lorraine

HC 07 Detva: Hackett – Mar. Chovan, Kuklev, Šimon, Sládok, Vyskoč, Macejko, F. Fekiač, Gachulinec – Belluš, Surovka, Sitnikov – Milý, Gašpar, Žilka – Videlka, Murček, Ščurko – Jendroľ, Surový, Piačka