Do baráže sme vstúpili víťazne!

Úvodný zápas je vždy mimoriadne dôležitý a to platilo aj včera pred úvodným stretnutím baráže proti Michalovciam.

Od prvých minút bolo jasne vidieť rozdiel medzi súťažami a naši chlapci nenechali nič na náhodu. Do zápasu sme vstúpili aktívne a už v 3. minúte otvoril skóre Vitalii Sitnikov. Hostia sa nestačili spamätať a už o 30 sekúnd bolo 2:0, po góle Juraja Milého. Úvod pre Michalovce ako zo zlého sna, ale to ešte zďaleka nebolo všetko. Na tretí gól sme čakali len ďalších 39 sekúnd a sieť za Adamom Trenčanom natiahol opäť náš najproduktívnejší hráč David Videlka. Od tohto momentu sa hra trochu ukľudnila, ale naši hokejisti neustále dobíjali bránu hostí, v ktorej sa rozchytal Adam Trenčan a vďaka jeho zásluhe hostia odchádzali do šatne len s trojgólovou stratou.

V druhej tretine si už hostia úvod ustrážili a naopak naši sa nikam neponáhľali a čakali na chybu súpera. Tá prišla v 29. minúte a potrestal ju kto iný, ako náš najlepší strelec a bývalý hráč Michaloviec Ladislav Ščurko. V tejto časti hry sme mohli ešte zvýšiť svoj náskok, ale nepodarilo sa nám využiť dve ponúknuté presilovky.

Do tretej tretiny sme vstúpili s cieľom udržať výsledok a hostia naopak odhodľaní čo najskôr skórovať. Bolo cítiť nervozitu, čo vyústilo do viacerých presilových hier na oboch stranách. Hostia sa prvého gólu dočkali v 45. minúte, kedy sa presadil Balko. Tento gólový moment zatienila bitka v strede klziska, za ktorú bol potrestaný Dominik Jendroľ vylúčením do konca stretnutia. V 53. minúte ešte znížil Cútt na 4:2, ale to bolo zo strany Michaloviec všetko. Výsledok sme si v závere ustrážili a pripísali sme si do tabuľky Play out cenné 3 body!

HC 07 Detva – HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 (3:0, 1:0, 0:2)
Góly: 3. Sitnikov (Belluš), 4. Milý (Mat. Chovan, Gašpar), 4. Videlka (Ščurko, Macejko), 29. Ščurko (Macejko, Videlka) – 45. Balko (Cútt), 53. Cútt (Banovský). Rozhodovali: Stano, J. Konc – Šefčík, Gegáň, vylúčení: 2:7, na 2 min., navyše Jendroľ 5+DKZ, presilovky a oslabenia: 0:0, 719 divákov

HC 07 Detva: Hackett – Mar. Chovan, Kuklev, Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, Gachulinec, Jendroľ – Belluš, Surovka, Sitnikov – Milý, Mat. Chovan, Gašpar – Videlka, Murček, Ščurko – Piačka, Surový, Róth

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan – Hančák, Valečko, Korenko, Kolba, Rusina, Meliško, Banovský, Cvengroš – Hamráček, Cútt, Solomonchak – Mašlonka, Piatak, Jokeľ – Fajčák, Linet, Brezniak – Balko, Toma, Mesaroš