Do sezóny sme vstúpili víťazne, 1. formácia strelila 3 góly!

V úvodnom stretnutí začínajúceho ročníka Tipsport ligy sme privítali na domácom ľade reprezentačný výber hráčov do 20 rokov, HK Orange 20.

Zdanlivo jednoznačné víťazstvo 4:0 sa ale nerodilo vôbec ľahko. Relatívne teplé počasie sťažovalo podmienky nielen hráčom, ale aj divákom. Ľadová plocha bola miestami zahalená oparom, v ktorom sa strácal puk a divákom sťažovali výhľad na pekné hokejové momenty aj zarosené plexisklá. Nič to však nemení na tom, že sme do sezóny vstúpili víťazne a pripisujeme si do tabuľky cenné 3 body!

Mladíci, ktorí budú reprezentovať Slovensko na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov sa od úvodu prezentovali sympatickým a húževnatým výkonom. Zdanlivo ľahký súper dokázal preveriť našu zraneniami ochudobnenú zostavu. Trénerom chýbali pre zranenie Jozef Sládok a Daniel Gachulinec, pre chorobu Michal Murček a nastúpiť nemohol ani Zdeněk Král. Priestor v zostave tak dostali mladíci Radoslav Gábor, Martin Jendroľ, Peter Valent a Matej Ľupták, ktorých tréneri zaradili do 4. formácie a pravidelne nastupovali na ľad počas celého zápasu. Na strane súpera od úvodu pravidelne zasahoval do obrany náš odchovanec Andrej Golian, ktorý je zaradený v reprezentačnom výbere do 18 rokov, ale tréner Bokroš mu dal príležitosť zbierať skúsenosti v extralige so staršími spoluhráčmi.

Do hry vstúpili aj nové posily, Radovan Puliš, Igor Magogin, Viktor Fekiač a Martin Ďaloga, ktorým nechýbala chuť do hokeja a chceli sa odprezentovať v najlepšom svetle.

Úvodná tretina bola poznačená množstvom vylúčení, ktorých sme videli až 7 a dvakrát sme čelili oslabeniu o dvoch hráčov. Paradoxne do vedenia sme sa dostali vo vlastnom oslabení, kedy využil chybu súpera Rastislav Gašpar a vo vlastnom oslabení po vylúčení Ladislava Ščurka premenil prihrávku kapitána Martina Chovana na úvodný gól stretnutia.

Mladí reprezentanti však neskladali zbrane a neraz musel výborne chytajúci Roman Petrík odolávať nepríjemným pokusom o vyrovnanie. Na druhý gól sme si museli počkať až do 35. minúty, kedy zvýšil po prihrávke Maroša Surového náš minuloročný najlepší strelec Ladislav Ščurko. Necelú minútu a pol pred koncom druhej tretiny vniesol kľud na našu lavičku Jakub Žilka, ktorý potrestal vylúčenie Miloša Fafráka.

Celý zápas bolo vidieť enormnú snahu a chuť po góle u Rada Puliša, ktorý sa dočkal svojho prvého gólu v našom drese v 52. minúte, kedy zužitkoval prihrávku Frederika Fekiača a definitívne uzavrel skóre stretnutia na 4:0!

Na záver ocenili výborné výkony oboch tímov aj diváci, ktorí povstali zo sedačiek a potleskom sa poďakovali hráčom za predvedenú hru.

Josef Turek: „Chcem sa poďakovať hráčom za výborný výkon, podporený vynikajúco chytajúcim Romanom Petríkom v bráne. Zaslúžene sme vyhrali, boli sme lepším tímom, rozhodujúce bolo, že sme v prvej tretine odolali dvom presilovkám súpera 5 na 3. Hráči to výborne zvládli a to rozhodlo. Teší ma, že prvá formácia strelila až 3 zo 4 gólov.“

Ernest Bokroš: „Bol to pre veľa chlapcov prvý životný zápas medzi mužmi, bolo tam veľa snahy, veľa úsilia, chlapci si za to ako sa dnes snažili zaslúžia pochvalu, pretože sme mali veľa šancí pri hre 5 na 5, mali sme poskytnutých veľa presiloviek, ale prejavuje sa bohužiaľ neskúsenosť tých chlapcov a žiaľ nedali sme ani jeden gól, pretože si myslím, že minimálne jeden by si zaslúžili. Celkový výkon bol veľmi bojovný a snaživý, ale to je dnes málo na extraligu. Mali sme dobrý pohyb, dostali sme sa do veľa šancí, netrafili sme dvakrát, trikrát prázdnu bránu, ale ako som povedal, je to o skúsenostiach, ktoré majú tí starší hráči, ale nie títo mladíci. Sme na začiatku, čaká nás veľká porcia zápasov, hráme súčasne extraligu aj prvú ligu, čo je presne to, čo títo chlapci potrebujú, hrať mužský hokej a postupne sa budú zlepšovať.“

HC 07 Detva – HK Orange 20 – 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 8. Gašpar (Martin Chovan), 35. Ščurko (M. Surový), 39. Žilka (Magogin, Martin Ďaloga), 52. Puliš (F. Fekiač)
Vylúčení: 8:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Fridrich, Štefik – Výleta, Rojík, 377 divákov

Zostavy:
HC 07 Detva: R. Petrík – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Šimon, Matúš Chovan, M. Jendroľ, Gábor – Puliš, Gašpar, Ščurko – Žilka, Magogin, Martin Ďaloga – Milý, V. Fekiač, Tibenský – M. Surový, Valent, Ľupták

HK Orange 20: Kostelný – Švec, Kupec, Boldižár, Maňák, Nahálka, Golian, Štefanka, B. Brincko – Fafrák, Kollár, Džugan – Juščák, Havrila, L. Lunter – Urbánek, Giertl, R. Svitana – Zahradník, M. Matoušek, Čenka