Dva strelené góly v Nitre na body nestačili.

Tipsport liga pokračovala svojím štvrtým kolom, v ktorom naši hokejisti cestovali na zápas do Nitry. V stretnutí naši hokejisti dlho držali krok s favorizovanou Nitrou, no napokon doplatili na vlažnejší vstup do tretej tretiny. Za najlepších hráčov stretnutia boli vyhlásení Judd Blackwater a Adam Nagy.

HK Nitra – HC 07 Detva 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Góly:
 12. Luciani (Milam), 32. Šille (Luciani, Blackwater), 42. Kutálek (Mikúš), 43. Paulovič (Rais, Rzavský), 60. Krištof – 19. Videlka (tr. strieľanie), 28. Huňady (Ondris, Sládok). Rozhodovali: Stano, Štefik – Gegáň, Kollár, vylúčenia: 3:7, navyše: Macejko (Detva) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2545 divákov.

Zostavy:
Nitra:
 Hartzell – Mezei, Rais, Ordzovenský, Milam, Korím, Kováčik, Pupák, Versteeg – Rzavský, Krištof, Paulovič – Blackwater, Šille, Luciani – Kutálek, T. Mikúš, H. Ručkay – Šiška, Friedmann, Štumpf
Detva: A. Nagy (10.-13. Larose) – Šimon, Zorvan, Sládok, F. Fekiač, Macejko, Strukoff, Trnka, Fedosov – Ščurko, Gašpar, Videlka – Žilka, Chovan, J. Milý – Halás, Murček, M. Surový – Huňady, Srnka, Ondris

Prvá tretina stretnutia medzi Nitrou a Detvou sa niesla znamení útočného hokeja. Do prvej veľkej šance stretnutia sa dostal Murček, ktorý sa po naskočení z trestnej lavice dostal do úniku, no jeho strelu Hartzell vyrazil na ochrannú sieť. O niekoľko sekúnd nasledovala ďalšia nebezpečná situácia pred bránou hostí, keď Sčurko pekne našiel Gašpara, ktorý nebezpečne vystrelil, no Hartzell bol opäť pozorný. Domáci prvýkrát zahrozili v siedmej minúte, keď sa v obrovskej príležitosti ocitol Paulovič, Adam Nagy však predviedol vynikajúci zákrok. Prvý gól stretnutia mohli diváci vidieť v 12. minúte, keď sa Detva dostala do početnej nevýhody o dvoch hráčov, ktorú strelou z veľkého uhla ukončil Luciani. Po strelenom góle domáci hokejisti ožili a čoraz častejšie začali ohrozovať nášho brankára, ktorý však chytal famózne. V 19. minúte unikol domácej obrane David Videlka, ktorý bol pri zakončení faulovaný a nasledovalo trestné strieľanie. To krídelník nášho mužstva efektným blafákom premenil a do kabín sa tak išlo za vyrovnaného stavu.

V druhej tretine sme sledovali opatrnejší hokej. V 28. minúte sa naši hokejisti dostali prvýkrát v stretnutí do vedenia, keď sa pred bránou domácich dobre zorientoval Patrik Huňady a puk dopravil za chrbát Hartzella a nemuselo zostať len pri tom! Ladislav Sčurko vypichol puk jednému z hráčov Nitry a rútil sa do zakončenia. V rozhodujúcej chvíli však ťahúňa nášho tímu dokorčuloval Kováčik, ktorý Sčurkovi nedovolil ideálne zakončiť. Vedenie nášho mužstva tak dlho netrvalo, pretože v 32. minúte sa po obrovskom nápore Nitry presadil Timotej Šille. Nitra mohla do prestávky otočiť priebeh stretnutia, no Kutálek pred prázdnou bránou zaváhal a poslal puk vysoko nad ňu.

Do tretieho dejstva nenastúpili naši hokejisti vôbec dobre, keď už po necelých dvoch minútach inkasovali. Chybu v obrannom pásme využil Mikuš, ktorý našiel osamoteného Kutáleka a ten už nemal problém prekonať presúvajúceho sa Nagyho. Zlom v stretnutí prišiel o niekoľko sekúnd neskôr keď na rozdiel dvoch gólov upravil Matej Paulovič. Nitra potom už kontrolovala priebeh zápasu a nepúšťala našich hokejistov prakticky k ničomu, naopak domáci mohli skóre navyšovať. Rzavský si v 47. minúte pekne našliapol po pravom krídle a tvrdou strelou opečiatkoval brvno našej brány. V 58. minúte potom mohol skórovať Šille, ktorý však v náročnej pozícii nedokázal puk umiestniť do poloprázdnej brány. Tréner Chudý sa v záverečných minútach odhodlal k hre bez brankára, no úspech to neslávilo. Dve sekundy pred koncom uzavrel stav stretnutia na konečných 2:5 z pohľadu Detvy Michal Krištof.

Hlasy trénerov:
Andrej Kmeč, tréner Nitry:
 „Pre nás je to veľmi dôležité víťazstvo po poslednom výsledku v Žiline. Do zápasu sme vstúpili aktívne, vypracovali sme si množstvo šancí, ale to premieňanie bolo poslabšie. Po prvej tretine bolo 1:1 a potom bolo vidieť na hráčoch, že začínajú byť nervózni. Súperovi tam padol gól spoza brány a nervozita sa stupňovala, ale nezlomnou vôľou a tlačením sa do predbránkového priestoru sme to v tretej tretine zlomili a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali. Stálo nás to veľa fyzických aj psychických síl, ale tie tri body sú zaslúžené a sme veľmi radi, že sme ich získali.“

Miroslav Chudý, tréner Detvy: „My sme sa nepriblížili k tým výkonom z predchádzajúcich troch zápasov. Nie som spokojný s výkonom nášho mužstva, aj keď viem, že proti nám stál kvalitný súper. Naše mužstvo má rozhodne na viac, ale dnes sme toho veľa neukázali, čiže to ma mrzí a som z toho sklamaný. Nevymysleli sme toho veľa dopredu a súper mal od začiatku prevahu až do konca zápasu. My sme pohrozili len z pár brejkov a to bolo všetko. Chýbala nám agresivita smerom dopredu aj dozadu a myslím si, že súper úplne zaslúžene zvíťazil.“