Košice potvrdili úlohu favorita, Nagy skóroval dvakrát!

Skóre ani zďaleka nezodpovedá priebehu hry, ktorej sme boli svedkami na detvianskom zimnom štadióne!

Chlapci sa pripravili dobre, súpera sa nezľakli, od úvodu ukázali veľkú chuť po víťazstve a výsledok je pre nás dosť nespravodlivý, vzhľadom k mimoriadne vyrovnanému priebehu. Obaja brankári zhodne zaznamenali 33 úspešných zákrokov, aj keď nás súper mierne prestrieľal.

Úvod ako sen vykúzlil hneď po 24. sekundách hry Rasťo Gašpar. Akcia, ktorá začala v hĺbke obranného pásma, znamenala šok pre košickú lavičku. Kuklev vyslal puk na Ščurka, ten našiel Gašpara, ktorý si v rýchlosti prebral prihrávku, potiahol po pravej strane a nekompromisne vymietol protiľahlú šibenicu Habalovej brány.

Košice sú mimoriadne skúseným tímom, ktorý vie zaútočiť aj zo zdanlivo nevinnej príležitosti a dokážu premieňať presilové hry. Dnes sme im pozornou a obetavou obrannou hrou nedopriali radosť z využitých presiloviek, ale treba povedať, že ich bolo opäť viac než dosť. Celkovo šesťkrát sme tŕpli a odrátavali sekundy v oslabení, kým sa naši hráči vrátia z núteného pobytu na trestnej lavici.

Skóre sa menilo opäť až v 12. minúte, keď ako správny kapitán vyrovnal Ladislav Nagy. Po jeho góle sa obe lavičky strelecky odmlčali, ale treba vyzdvihnúť hráčov, ktorí naozaj dreli a prinášali divákom veľa nádherných hokejových momentov. Diváci, ktorí prišli na štadión, boli určite spokojní. Hra sa rýchlo prelievala zo strany na stranu, oba tímy útočili a bolo sa naozaj na čo pozerať. Veľkou oporou bol v našom drese brankár Roman Petrík, ktorý neraz zázračnými zákrokmi držal naše mužstvo stále v hre. Bol to úplne iný obraz hry, ako tomu bývalo vlani, keď naše súboje niekedy pripomínali hru mačky s myšou. V tomto stretnutí sme boli košičanom minimálne vyrovnaným súperom a niekedy si dovolím tvrdiť, že sme mali aj navrch! Bolo to evidentné najmä v druhej tretine, kedy sa viac ako polovica druhého dejstva odohrávala v tretine Košíc. Dokázali sme si vytvárať prevahu a kombinačnými akciami sa dostávať do šancí. Mrzieť nás môže len menšia strelecká efektivita, vďaka ktorej sme stále umožňovali košičanom návrat do hry. V opačnom prípade mohlo byť rozhodnuté už v polovici druhej tretiny.

Zlomovým bol úvod poslednej tretiny, kedy sme v priebehu dvoch minút inkasovali dva góly a bolo rozhodnuté. Najskôr zavelil do útoku opäť kapitán Nagy, ku ktorému sa pridal Kafka a konečné skóre uzavrel Hričina v 50. minúte.

Marcel Šimurda, tréner HC Košice: „Z našej strany to nebolo ideálne, nezachytili sme úvod, kedy súper išiel do vedenia, ale v prebiehajúcej časti hry Laco Nagy, ako správny kapitán otočil výsledok stretnutia. My sme si aj naďalej vytvárali dostatok gólových príležitostí, ktoré sme ale nedokázali premeniť a čakali sme na ne ďalej. Myslím, že tú tretiu časť sme zvládli výborne, kedy sme dobre bránili stredné pásmo a vyrážali sme do protiútokov. Šance prišli a my sme ich dokázali premeniť. Chcem pochváliť brankára Habala, ktorý dokázal vyriešiť pár ošemetných situácií.“

Josef Turek, tréner HC 07 Detva: „My sme odohrali výborný zápas proti Košiciam, necelých 50 minút vyrovnanú partiu, tlak súpera bol pri našich častých vylúčeniach, rozhodli dva zlepené góly za stavu 1:1 a bolo po zápase. Myslím si, že sme odohrali veľmi dobrý zápas a chcel by som chlapcov pochváliť, aj napriek tomu, že sme prehrali.“

HC 07 Detva – HC Košice 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

Góly: 1. R. Gašpar (Ščurko, Kuklev) – 12. L. Nagy (Pretnar), 42. L. Nagy, 44. Kafka (Netík), 51. Hričina (Klíma, Dudáš)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Daniel Gachulinec (Detva) 10 min za napadnutie krku a hlavy, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: Fridrich, Stano – M. Kollár, Rojík, 555 divákov

Zostavy:

HC 07 Detva: R. Petrík – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, M. Šimon, Matúš Chovan, D. Jendroľ, Gachulinec – Puliš, R. Gašpar, Ščurko – J. Žilka, Magogin, Martin Ďaloga – J. Milý, V. Fekiač, J. Tibenský – M. Surový, P. Valent, Král

HC Košice: Habal – Dudáš, Lenďák, Koch, Pretnar, Pulli, McDowell, Michalčin – Kafka, Brophey, Netík – L. Nagy, Suja, Spilar – Šoltés, Galamboš, Haščák – Š. Petráš, Klíma, Hričina