Košiciam sme podľahli aj v poslednom zápase sezóny.

Nevyužité presilovky, jediný gól a absencia hráčov rozhodli o výhre Košíc 1:2!

Dnes podali hráči opäť výborný, bojovný výkon, za ktorý si zaslúžili potlesk a uznanie divákov, ale opäť, ako v zápase s Trenčínom sme doplatili na nevyužité presilovky a iba jediný gól z hokejky Rótha v poslednej sekunde zápasu. Určite má na tom nemalý podiel až pät chýbajúcich útočníkov, ktorých góly v zápasoch chýbajú. Pre zranenie absentujú Tibenský, Chovan a Žilka a pre virózu nebol trénerom k dispozícii už v druhom zápase Gašpar, ku ktorému sa dnes pridal aj Murček. Košice sa tak tešili z víťazstva aj v poslednom vzájomnom zápase a v tejto sezóne sme nenašli recept ako ich prekonať.

Kvalitu kádra Košíc nemožno upierať a ich dominancia a korčuliarska vyspelosť spôsobovala našej obrane nemalé problémy. Košičania vstúpili do zápasu nátlakovou hrou, ktorá im hneď v úvode priniesla niekoľko šancí. Matt Hacket ale opäť svojimi zákrokmi držal náš tím v hre a rovnako to bolo aj v prípade Habala na Košickej strane. Na Matta dnes košičania poslali až 30 striel, z ktorých len dve skončili za jeho chrbtom. Strelecky však v tomto stretnutí dominovali naši hokejisti, ktorí ohrozili Habalovu bránu až 35. strelami.

Po úvodnom tlaku košičanov sme začali hrať svoju hru, z ktorej sme si vypracovali niekoľko nebezpečných príležitostí ale ani jednu sme nevyužili. Obrovskú šancu na otvorenie skóre sme dostali v polovici druhej tretiny, kedy sme hrali dve presilové hry za sebou, ale ani jednu sme nezužitkovali. Na gól si tak diváci museli počkať až do 39. minúty, kedy sa najskôr v obrovskej šanci ocitol tesne pred Hackettom Spilar a odrazený puk poslal cez klbko cloniacich hráčov za jeho chrbát, delovkou od modrej čiary, Šedivý.

Do tretej tretiny sme vstúpili opäť mimoriadne aktívne, s cieľom čo najskôr vyrovnať, čo sa mohlo stať už po niekoľkých sekundách hry, ale Bellušovu strelu odrazila žrď Habalovej brány. V tejto fáze hry sme jednoznačne dominovali, darilo sa nám kombinovať v útočnom pásme a chýbalo možno len športové šťastie, aby niektorá z vydarených akcií skončila gólom. Nestalo sa tak a z druhého gólu sa tešili na opačnej strane hostia, ktorí využili zaváhanie v našej obrane počas presilovej hry a odrazený puk z tesnej blízkosti prehodil Hackettovi ponad betón Jenčík. Do konca zápasu ostávalo niečo viac ako šesť minút a naši hokejisti sa pokúšali čo najskôr vrátiť do zápasu. Stalo sa tak až príliš neskoro, keď sekundu pred koncom obral Habala o čisté konto výborne hrajúci Róth.

HC 07 Detva – HC Košice 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 60. Róth (Surový) – 39. Šedivý (Spilar), 54. Jenčík (Spilar). Rozhodovali: Müllner, Orolin – Gajan, Gavalier, vylúčení: 5:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 511 divákov

HC 07 Detva: Hackett – Chovan, Kuklev, Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, Vyskoč, Gachulinec – Belluš, Surovka, Sitnikov – Milý, Surový, Róth – Videlka, Jakubík, Ščurko – Andrisík, Piačka, Jendroľ

HC Košice: Habal – Dudáš, Ovčačík, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Michalčin – Jenčík, Pacan, Spilar – Kafka, Klíma, Miklík – Šoltés, Boltun, Hričina – Novotný, Petráš, Hudák

Marcel Šimurda, tréner Košíc: „Chalani dnes do bodky splnili všetko to, čo sme si povedali pred stretnutím, hrali sme jednoducho a bojovne. Všetko bolo podložené výborným výkonom nášho brankára. Dôležité bolo, že sme rýchlo otáčali hru smerom dopredu, súper sa nedokázal udržať v našom obrannom pásme. Išli sme si za svojim cieľom a získali sme dôležité tri body.“

Pavel Igríni, tréner Detvy: „V dnešnom zápase sme podali znovu veľmi zodpovedný výkon. Myslím si, že môžeme byť spokojní, škoda toho neskorého gólu, ale Košiciam sme boli rovnocenným súperom. Chýbalo nám 5 útočníkov, herná koncepcia sa zmenila po odchode Jakubíka, ktorý hral dnes vynikajúci zápas. Musím pochváliť všetkých hráčov, majú svoje opodstatnenie. Nehráme zlý hokej, tak ako povedal Miklík, že akým spôsobom môžeme byť na poslednom mieste, tiež sa tomu čudujem.“