Napriek výbornému výkonu rozhodla kvalita súpera

Od začiatku sme sa súpera vôbec nezľakli a už v polovici druhej minúty Martin Ďaloga zblízka zahodil stopercentnú šancu po prihrávke Michala Murčeka. Trenčania sa ale rýchlo prebudili, prebrali iniciatívu a vypracovali si viacero sľubných príležitostí, ktoré zneškodnil Roman Petrík. Prvú presilovú hru si vybojovali hostia po faule Michala Murčeka, ale nedokázali si vypracovať vážnejšiu príležitosť. Hneď po jej skončení sme mohli otvoriť skóre, keď naskočil na ľad Michal Murček, potiahol puk do pásma, ale Laco Ščurko nedokázal tiesnený trenčianskou obranou zakončiť. V 9. minúte si mimoriadne aktívny Bartovič počkal na prihrávku úplne osamotený v pravom kruhu a z uhla prestrelil Romana Petríka. Na konci 10. minúty hrala Dukla ďalšiu presilovú hru, ale ani tá šancu zvýšiť skóre nepriniesla. Naše veľké príležitosti prišli v 14. minúte, ale Laco Ščurko, ani Rado Puliš nedokázali Valenta prekonať. V 15. minúte putoval na trestnú lavicu Cebák a mohli sme v presilovke vyrovnať skóre zápasu. Najskôr sa ocitol pred Valentom úplne osamotený Michal Murček, ale on a vzápätí ani Laco Ščurko nedokázali skórovať. Dočkali sme sa v polovici 16. minúty, kedy Michal Murček prekonal na ľade ležiaceho Valenta. Trenčania hrali v závere tretiny ešte jednu presilovú hru, ale tá im gól nepriniesla a do šatne sme odchádzali za vyrovnaného stavu 1:1.

V druhej tretine sa od úvodu začal hrať vyrovnaný hokej, so šancami na oboch stranách, ale postupne začala Dukla opäť dominovať. Pri obojstrannom vylúčení po šarvátke Dominika Jendroľa s Petrom Ölveckým, využívali voľný priestor lepšie trenčania. Radivojevič sa dostal k odrazenému puku a prestrelil Romana Petríka. Dukla neustále aktívne korčuľovala a nastrelené puky od modrej čiary robili našej obrane obrovské problémy. Zvýšiť mohol v obrovskej príležitosti Sojčík, ale ten milimetrovú prihrávku Radivojeviča nezužitkoval. Neuspel ani Hecl po prihrávke Bartoviča a v 29. minúte prišla ďalšia delovka od modrej, ktorou Denis Hudec zvýšil už na 3:1. Korigovať výsledok sme mohli opäť v 32. minúte, ale strelu Martina Chovana Valent kryl. V týchto chvíľach bola na ľade naša prvá formácia, ktorá dokázala hostí zavrieť vo vlastnom obrannom pásme. Vytvorili sme si aj dobrú gólovú príležitosť, ale Rado Puliš po prihrávke Laca Ščurka neuspel. Naďalej sme pokračovali v dobýjaní trenčianskej brány, čo vyvrcholilo gólom Petra Valenta v 35. minúte. Dokázali sme z nášho tlaku vyťažiť aj ďalšiu presilovú hru, v ktorej prvá formácia viackrát pohrozila, ale na gól to nestačilo. V závere sme si vytvorili obrovský tlak, ale všetky príležitosti spoľahlivo vychytal brankár Valent.

Do tretej tretiny sme vstúpili mimoriadne aktívne. Zastavila nás však hneď na začiatku presilová hra, po šarvátke nášho kapitána, ktorý putoval na trestnú lavicu. V nej sme boli paradoxne lepší ako Dukla. Najskôr Maroš Surový z hĺbky vlastného obranného pásma nakorčuľoval v samostatnom nájazde až pred brankára Valenta, ale gól z toho nebol. Rovnako o pár sekúnd zblízka neuspel ani Jozef Tibenský. Ďalšiu obrovskú šancu spálil Mikhail Kuklev, ktorý pálil spomedzi kruhov po ukážkovej kombinácii Puliša so Ščurkom. Aj po skončení oslabenia sme naďalej na ľade dominovali, na čo hosťujúca lavička musela reagovať a tréner Oremus si vyžidal oddychový čas. Po ňom prišiel šok, keď v 49. minúte posunul Radivojevič na Sojčíka a ten strelou pod brvno pridal 4. gól. Nevzdávali sme sa a neustále sme sa pokúšali o návrat do zápasu. Dokázali sme si vytvoriť obrovský tlak, ale všetky šance bezpečne kryl výborne chytajúci Valent. Záver tretiny bol poznačený nervozitou a šarvátkami, ale trenčania si už svoj náskok ubránili.

Videli sme dnes naozaj výborný a kvalitný zápas, hráčom nemožno nič vyčítať, ale opäť nám neprialo šťastie v koncovke a nedokázali sme premeniť vyložené šance. Tešiť nás ale môže predvedená hra, bojovný a obetavý výkon, vďaka ktorému sme boli hviezdami nabitému Trenčínu vyrovnaným súperom!

Hlasy trénerov:

Ján Pardavý, HK Dukla Trenčín: “Potrebovali sme dnes víťazstvo ako soľ, to sa nám podarilo a sme spokojní aj s výkonom, okrem záveru druhej tretiny a začiatku tretej, kde sme sme sa dostali pod enormný tlak súpera. Veľmi dobre forčekoval, my sme nedokázali dostávať puky za tých forčekujúcich hráčov, prehrávali sme súboje v obrannom pásme. Počas celého zápasu nás extrémne podržal brankár Valent a po góle na 4:2 už hráči pochopili, že si treba počkať na príležitosť a počkať si na šance ktoré sa ponúknu. Dotiahli sme to do úspešného konca, aj keď to bolo na nervy trénerov a nervy hráčov dosť ťažké. Je potrebné poďakovať hráčom za bojovnosť a okrem tých desiatich minút to bol určite dobrý výkon z našej strany.”

Josef Turek, HC 07 Detva: “Napriek tomu, že sme prehrali, podali sme asi najlepší výkon doma v tejto sezóne, bohužiaľ sme to nevyjadrili strelecky. Chcel by som poďakovať hráčom za to čo dnes ukázali, chcem ich pochváliť a aj divákov za to čo predvádzali počas zápasu, aj po zápase, veľmi si to vážime a hralo sa nám oveľa lepšie!”

HC 07 Detva – HK Dukla Trenčín 2:4 (1:1; 1:2; 0:1)

Góly: 9. Bartovič (Sádecký, Hecl), 16. Murček (Ščurko, Chovan), 26. Radivojevič (Sojčík), 29. Hudec D. (Hudec M., Švec), 35. Valent (Tibenský, Sládok), 49. Sojčík (Radivojevič, Pardavý)

Zostavy:
HC 07 Detva: Petrík, Chovan Mar., Kuklev, Ščurko, Murček, Puliš, Gachulinec, Hraško, Ďaloga, Magogin, Žilka, Šimon, Jendroľ, Surový, V. Fekiač, Kráľ, Sládok, F. Fekiač, Valent, Tibenský, Chovan Mat.

HK Dukla Trenčín: Valent, Ölvecký, Rýgl, Luža, Radivojevič, Sojčík, Sádecký, Cebák, Holenda, Bartovič, Hecl, Bližňák, Bokroš, Bohunický, Varga, Mikula, Pardavý, Špankovič, Hudec M., Hudec D., Švec