Ondruš hetrikom rozhodol o víťazstve Žiliny

So základnou časťou sme sa rozlúčili prehrou 1:4

Úvodná tretina zápasu nám nevyšla, keď sme umožnili žilinčanom ujať sa vedenia 0:2. Od úvodných minút sa dostávali do sľubných príležitostí, ale pozorná obrana a Matt Hackett ich snahu o rýchle otvorenie skóre dokázali eliminovať. Našim chlapcom sa nedarilo v rozohrávke a hostia úspešne narúšali naše kombinácie. V závere prvej tretiny sme si dokázali vytvoriť viacero dobrých príležitostí, ale brankára Mikoláša sme nedokázali prekonať.

V druhej tretine sme výrazne ožili, darilo sa nám dostávať hostí pod tlak, ale z 9 striel skončila v sieti len Murčekova, ktorý trafil odkrytú bránu po načasovanej prihrávke Davida Videlku. V tejto časti hry sme dominovali a škoda, že z viacerých gólových príležitostí sa nám nepodarilo vyrovnať.

Do tretej tretiny sme nastúpili aktívne, odhodľaní vyrovnať, ale v gólovej príležitosti sa nepresadil David Videlka a nevyužili sme ani presilovú hru. Žilinčania sa nikam neponáhľali a pozornou obrannou hrou udržiavali svoj tesný náskok. Posledná päťminútovka bola jednoznačne v našej réžii, keď sme herne dominovali a vytvorili sme na hostí obrovský tlak. Škoda nevyužitých príležitostí, čo sa vypomstilo na opačnej strane a necelé dve minúty strelou prekonal Matta Hacketta druhým gólom Ondruš. Nepodarilo sa nám presadiť ani v záverečnej hre bez brankára a 21 sekúnd pred koncom definitívne potvrdil Ondruš hetrikom víťazstvo Žiliny.

HC 07 Detva – MsHK Žilina 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Góly: 28. Murček (Videlka, Ščurko) – 6. Váňa (Dolinajec), 11. Ondruš, 59. Ondruš, 60. Ondruš. Rozhodovali: Konc, Stano – Rojík, Vrábel, vylúčení: 3:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 330 divákov.

Detva: Hackett – Kuklev, Gachulinec, Sládok, F. Fekiač, Macejko, Šimon, Jendroľ, Vyskoč – Sitnikov, Surovka, Belluš – Žilka, Chovan, Milý – Ščurko, Šimon, Videlka – Piačka, M. Surový, Róth

Žilina: Mikoláš – Kozák, Hatala, Andersons, Roman, Mendrej, Turian, Coma, Prášil – Konečný, Hruška, Stupka – Jurík, Holovič, Handlovský – Rogoň, Ondruš, Švihálek – Váňa, Valášek, Dolinajec