Piate víťazstvo v rade a hisotrický stý gól v Tipsportlige!

Víťazstvo nám chutí! Zo Žiliny sa vraciame s piatym v sérii!

V dnešnom zápase sme žilinským vlkom vrátili aj úrokmi výsledok zápasu 17. kola, kedy sme celý zápas viedli, hostia vyrovnali až 28 sekúnd pred koncom a nakoniec nám uchmatli body po víťazstve v nájazdoch.

Dnešný zápas miestami pripomínal skôr boj, ako oku lahodiaci hokej, s množstvom vylúčení, ktoré výrazne ovplyvňovali priebeh stretnutia. Do zápasu lepšie vstúpili domáci, ktorí využili presilovú hru a Húževka gólom potrestal vylúčenie Miroslava Macejka. O necelé dve minúty bolo ale vyrovnané, vďaka gólu Martina Belluša a začínalo sa odznova. Zápas s množstvom nepresností a problémov pri rozohrávke, zapríčinených vysokým napádaním domácich, sa prelieval zo strany na stranu, bez výraznejších príležitostí. Domáci však dokázali opäť strhnúť víťazstvo na svoju stranu v 17. minúte, kedy sa gólom prezentoval Kozák.

Úvod druhej tretiny, v ktorej sme nastúpili odhodlaní vyrovnať, nám vôbec nevyšiel podľa predstáv a obrovskú chybu v našej rozohrávke potrestal v prečíslení 2 na 1, strelou z prvej, Jurík. Dokázali sme sa ale rýchlo otriasť a už o 36 sekúnd nás vrátil do hry, kto iný, ako náš najlepší strelec Laco Ščurko, ktorý svojím backhandom vystrelil fľašu v pravom rožku Tomekovej brány!

V úvode tretej tretiny sme sa dopustili faulu, za ktorý si posedel na trestnej lavici Maroš Surový a namiesto vyrovnania prišiel trest! Jurík sa ocitol v navlas rovnakej streleckej príležitosti, ako pri svojom prvom góle a opäť sa nepomýlil. Ako sme sa mohli presvedčiť v uplynulých zápasoch, tretie tretiny mávame silné a to sa ukázalo aj dnes. 13 minút pred koncom, za stavu 4:2 pre Žilinu, by nikto neveril, že všetko môže byť ešte inak! Po faule Rogoňa sme dostali príležitosť presilovej hry, v ktorej sa po výmene puku s Martinom Bellušom, ocitol zoči voči Tomekovi Filip Surovka, ktorý strelil historický stý gól Detvy v Tipsportlige! Keď už naozaj vyzeralo, že zápas sa bude iba dohrávať a skončí úspešne pre Žilinu, vtrhol medzi dvoch obrancov Laco Ščurko a rovnako, ako tomu bolo aj v prvom prípade, backhandom vymietol šibenicu Tomekovej brány a bolo vyrovnané! Tento stav sa podarilo hráčom udržať až do konca riadneho hracieho času a všetko sa pripravovalo na predĺženie.

V predĺžení bolo vidieť na hráčoch oboch tímov obrovskú únavu a útočné akcie už nemali také nasadenie, aké by diváci očakávali. V tejto časti hry rozhodujú detaily a jedno zaváhanie môže rozhodnúť. Jednej takejto chyby sme sa dopustili, keď sa rútili dvaja žilinčania na Matta Hacketta, ktorý v ľahu na bruchu vytiahol zázračný pravý betón a vykopol v poslednej chvíli puk, ktorý už všetci videli v sieti! Zachránil nás tak od ďalšej prehry s týmto náročným súperom. Prišla však 64. minúta a v nej David Videlka vnikol po pravom krídle a akoby chcel zopakovať svoj blafák zo zápasu s Bystricou, natlačil sa cez bránkovisko popred brankára Tomeka, ale ten jeho strelu vykryl. V tom sa však za jeho chrbtom ocitol Juraj Milý, ktorý prepadnutý puk pohodlne dorazil do žilinskej brány a bolo po zápase!

Dnešné stretnutie neprinieslo možno veľa hokejovej krásy, čomu určite prispelo aj poloprázdne žilinské hľadisko. Chlapci ale opäť ukázali to, čo nás zdobí, bojovného ducha a obrovské srdce! Nevzdali to ani napriek tomu, že celý čas ťahali za kratší koniec a domáci sa dostali do dvojgólového vedenia. Bojovali až do konca a opäť to prinieslo svoje ovocie. Teší nás, že sme sériu víťazných zápasov predĺžili na číslo 5 a už sa naplno pripravujeme na piatkový súboj s Duklou Trenčín, ktorej určite nedarujeme nič zadarmo!

MsHK DOXXbet Žilina – HC 07 Detva 4:5 pp (2:1, 1:1, 1:2 – 0:1)
Góly: 10. Húževka (Kozák, M. Tvrdoň), 17. Kozák (Pospíšil, Húževka), 25. J. Jurík (Holovič, Juraško), 43. J. Jurík (Konečný, Holovič) – 12. Belluš, 25. Ščurko (Videlka), 48. Surovka (Belluš), 57. Ščurko (M. Surový, J. Milý), 64. J. Milý (Videlka). Rozhodovali: D. Konc st., Müllner – Gegáň, Kollár, vylúčení: 2:5 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia 0:0, 1205 divákov.

Žilina: Tomek – Hatala, Kozák, Mich. Roman, Juraško, Mazanec, P. Mikuš, Turian, Mendrej – Pospíšil, Húževka, M. Tvrdoň – Konečný, Holovič, J. Jurík – Stupka, Ondruš, Rogoň – Dolinajec, D. Valášek, Váňa

Detva: Hackett – Kuklev, Mart. Chovan, Šimon, F. Fekiač, Gachulinec, Macejko, D. Jendroľ, Vyskoč – Sitnikov, Surovka, Belluš – Žilka, M. Surový, J. Milý – Ščurko, Murček, Videlka – Roth, Piačka, Andrisík