Po nepresvedčivom úvode a premárnených presilovkách putujú body na Liptov

Úvodná tretina priniesla divácky neatraktívny hokej, s množstvom nepresností na oboch stranách, na ľade sa skôr bojovalo a chýbali pekné hokejové momenty. Najlepšie sa v tejto tretine darilo 4. formácii liptákov, ktorá sa postarala o oba gólové momenty a rozhodla zápas vo svoj prospech. Do vedenia sa mohli ako prví dostať naši hokejisti, po tom čo nám hosťujúci Uhrík doprial výhodu presilovej hry. Tú sme však nevyužili a o necelú minútu po jej skončení poslal hostí do vedenia Lukáš Žiak. O pár sekúnd doprial hosťom výhodu presilovej hry faulujúci Michal Murček, ale ani oni z početnej výhody nevyťažili. Z druhého gólu sa tešili na začiatku 13. minúty, kedy sa presadil Uhrík a zvýšil na 2:0. Od tohto momentu liptáci na ľade dominovali a nechýbalo veľa, aby nám uštredrili ešte minimálne jeden gól.

Do druhej tretiny sme vstúpili s jednoznačným cieľom vrátiť sa do zápasu! Od prvých minút sme boli aktívnejší, viac sme korčuľovali, ale nedokázali sme sa presadiť a vypracovať si gólové príležitosti. Svojou aktívnou hrou sme prinútili hostí k faulom, z čoho sme vyťažili presilovú hru o dvoch hráčov, ale nedokázali sme ju využiť a paradoxne darovali sme hosťom sériu troch vylúčení za sebou. Druhá tretina góly nepriniesla a do šatní sme odchádzali za nezmeneneného stavu 0:2.

Od začiatku tretej tretiny sme sa opäť do súpera zahryzli, aj keď necelú minútu a pol nám chýbal vylúčený Gachulinec. Výhodu nám hostia darovali v 47. minúte, keď taktickou chybou pri striedaní sa ocitli na ľade až šiesti korčuliari a znamenalo to pre Liptovský Mikuláš oslabenie. Túto príležitosť sme nevyužili, ale na začiatku 52. minúty najskôr Sukeľ fauloval Magogina, za čo dostal štvorminútový trest a o osem sekúnd sa k nemu pridal aj Horváth, vďaka čomu sme si zahrali ďalšiu presilovú hru o dvoch hráčov. V nej Martin Chovan nádherne vymietol ľavý horný roh Kislitsynovej brány a znížil na 1:2. Zvyšok tretiny bol v znamení dobýjania brány Liptovského Mikuláša, ale zápas sme už nedokázali otočiť v náš prospech. Z bodov sa po záverečnej siréne tešili hostia.

HC 07 Detva – MHK 32 Liptovský Mikuláš 1:2 (0:2,0:0,1:0)

Góly a asistencie: 9. Žiak (Oško, Uhrík), 13. Uhrík (Oško, Žiak), 52. Chovan Martin (Kuklev, Puliš)

Zostavy:

HC 07 Detva: Riečický – Kuklev Chovan Martin, Ščurko, Puliš, Gašpar, Hraško, Chovan Matúš, Tibenský, Magogin, Žilka, Sládok, Fekiač F., Ďaloga, Valent, Milý, Gachulinec, Jendroľ, Ľupták, Murček, Fekiač V.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn, Nádašdi, Mezovský, Kriška, Huna Richard, Huna Róbert, Kurali, Suchý, Vybiral, Lichanec, Sukeľ, Nemec, Horváth, Lištiak, Piatka, Števuliak, Bača, Korím, Žiak, Uhrík, Oško

Rozhodcovia: Fridrich, Snášel, Kacej, Orolín

Hlasy trénerov:
Anton Tomko, MHK 32 Liptovský Mikuláš„Na zápas sme sa pripravovali zodpovedne, ako na každý duel predtým, pretože sme vedeli, že na malom klzisku v Detve to nebude ľahké. Mali sme dobrý vstup do zápasu, s prvou tretinou môžeme byť nesmierne spokojní, išli sme do vedenia 2:0. Škoda, že sme nepokračovali v tom zodpovednom výkone aj druhú tretinu. Začali sme hrať veľmi individuálne a upustili sme od kombinačnej hry. Výsledkom toho bolo, že sme v druhej tretine len dvakrát vystrelili na bránu. V tretej tretine sme to chceli zlepšiť, ale nedisciplinovanosťou niektorých hráčov, zbytočnými faulami sme Detvu vrátili do hry. Vďaka bojovnosti jednotlivcov sme uhrali dnes tri body. S bodmi sme spokojní, ale musíme si tvrdo, chlapsky povedať, že takýmito faulami a takýmto záverom to k ničomu nevedie.“

Josef Turek, HC 07 Detva: „Mali sme slabý vstup do zápasu, bolo to presne naopak ako sme plánovali. Chceli sme na súpera agresívne vyletieť, to sa ale nestalo, hrali sme slabo a boli tam hrubé individuálne chyby. Do druhej tretiny sme sa schopili, spravili sme zmeny v zostave, mali sme šance, ale nepremenili sme ich. Najlepšia bola tretia tretina, kde sme dali gól z presilovky 5 na 3, mali sme aj ďalšie šance a veril som, že zápas pôjde do predĺženia. Nevyužili sme presilovky a to spôsobilo, že nemáme ani jeden bod. Dnes nie som spokojný s výkonom hráčov!“