Po vyrovnanom stretnutí nakoniec aj piate derby pre domácich.

Aj napriek výsledku dnes všetci fanúšikovia na zimáku vo Zvolene videli vyrovnaný súboj, plný napätia, šarvátok, vylúčení, ale aj gólov, ktorých padlo spolu až 9.

Do Zvolena sme cestovali oslabení o chorého trénera Ivana Dorniča a zranených Tibenského, Piačku a Matúša Chovana.

Úvod stretnutia bol vlažný, bez vážnejšej príležitosti. Naši hokejisti sa bryndziarov nezľakli a od úvodu ich dokázali viackrát zatlačiť do svojho obranného pásma a nebezpečne pohroziť. Viackrát sa do šancí dostal Belluš, ale on, ani Jakub Žilka, ktorého strela skončila na žrdi, nedokázali prekonať Šimka v bráne Zvolena. Domáci dostali pred koncom prvej tretiny príležitosť presilovej hry, ktorú využil Petr Obdržálek a gólom v neprehľadnej situácii otvoril skóre stretnutia.

Do druhej tretiny vstúpili lepšie domáci, ktorí mohli už po 30. sekundách zvýšiť na 2:0 Petrom Obdržálkom. Nestalo sa tak a ďalej pokračovala vyrovnaná hra kúskovaná častými šarvátkami a vylúčeniami. Gólu sa diváci dočkali až v 38. minúte, keď sa zblízka presadil zabudnutý Špirko a v páde prekonal Matta Hacketta. Zvolenská radosť však netrvala dlho a už o 37. sekúnd využil zaváhanie Šimka na náš prvý gól Belluš.

Tretia tretina sa musela divákom páčiť, lebo priniesla hokej ako na hojdačke a padlo v nej až 6 gólov! V 45. minúte napriahol od modrej Kováčik a tesne pred bránou usmernil jeho strelou tečom do horného rohu Matis. Naši ale vôbec neskladali zbrane a už o 3 minúty v páde znižoval Videlka. V následnom samostatnom nájazde sa nepresadil Coffman a šok v podobe vyrovnávajúceho gólu zariadil Murček. V týchto chvíľach sa v našom fanúšikovskom sektore strhla eufória a všetko bolo predurčené k dokonalému obratu. Radosť nám ale pokazil už o necelú minútu Steén. Tréner Igríni, ktorý dnes na lavičke nahradil chorého Ivana Dorniča, sa snažil o vyrovnanie hrou bez brankára už niečo viac ako dve minúty pred koncom riadneho hracieho času, ale naše zaváhanie využil najproduktívnejší zvolenčan Coffman a pridal 5. gól. V úplnom závere sme dostali ešte príležitosť v dvojnásobnom oslabení domácich, ale ani trojnásobná presila nepriniesla vytúžené vyrovnanie a práve naopak Drgoň pridal opäť do prázdnej brány konečný 6. gól domácich.

ĎAKUJEME všetkým fanúšikom, ktorí vycestovali, naplnili sektor hostí a svojim neúnavným fandením hnali celý zápas chalanov dopredu!

HKM Zvolen – HC 07 Detva 6:3 (1:0, 1:1, 4:2)

Góly: 18. Obdržálek (Coffman, Ross), 38. Špirko (Zeleňák, Puliš), 45. Matis (Kováčik, Špirko), 49. Steen (Coffman, Obdržálek), 59. Coffman (Obdržálek), 60. Drgoň – 39. Belluš (Sitnikov, Mar. Chovan), 46. Videlka (Murček), 48. Murček (Videlka). Rozhodcovia Jonák, Goga – Kacej, Rojík, vylúčení 11:7, navyše 10 min Šišovský za napadnutie hlavy a krku – Jendroľ 5 min, presilovky 1:0, v oslabení 0:0, 2102 divákov.

HKM Zvolen: Šimko – Drgoň, Ross, Bokroš, Kováčik, Ťavoda, Hraško, Zeleňák, Dubeň – Coffman, Steen, Obdržálek – Šišovský, Kytnár, Kelemen – Puliš, Špirko, Matis – Síkela, V. Fekiač, Ďaloga

HC 07 Detva: Hackett – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Macejko, Šimon, Gachulinec – Belluš, Surovka, Sitnikov – Milý, Gašpar, Žilka – Videlka, Murček, Ščurko – D. Jendroľ, M. Surový, Jakubík