Proti Novým Zámkom sme nedokázali skórovať, vďaka víťazstvu sa dostali na čelo tabuľky

Zápas sa od úvodu hral pred peknou diváckou kulisou, vo vysokom tempe, s množstvom rýchlych protiútokov a gólových príležitostí. Domáci potvrdili dobrú formu z úvodných kôl, nepripustili prekvapenie a po dnešnom víťazstve sa dostali na čelo ligovej tabuľky.

Súpera sme síce prestrieľali v pomere 32 ku 25, ale chýbala nám efektivita v zakončení. Neustrážili sme si úvod zápasu, kedy už v druhej minúte vynikol najlepší strelec domácich, Henrich Ručkay a jeho únik po krídle s následným zakončením prepadol za chrbát Dominika Riečického. Ručkay sa dostal k puku na obrannej modrej čiare, kedy sme sa ocitli všetci piati v útočnej tretine, nakorčuľoval si po ľavom krídle a nikým nekrytý vystrelil na bránu. Puk sa s obrovskou dávkou šťastia dokĺzal cez bránkovú čiaru a domáci sa ujali vedenia.

Vzápätí mohol zvýšiť na 2:0 David Videlka, ktorý bol počas zápasu pri chuti, viackrát sa ocitol vo vyloženej šanci, ale ani jedna z nich v bráne neskončila. My sme rovnako mohli skórovať po vydarených kombináciách, ale Rasťo Gašpar, ani Rado Puliš a ďalší naši hráči sa nedokázali v zápase gólovo presadiť.

Domáci boli počas celého zápasu mimoriadne aktívni, z čoho vyplynulo aj viacero vylúčení, ale ani jednu zo šiestich presilových hier nedokázali využiť. Druhý gól Nových Zámkov prišiel 10 sekúnd po skončení 4-minútovej presilovky, kedy za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou putoval na trestnú lavicu Laco Ščurko. Oslabenie sme zvládli, ale z následného protiútoku unikol po pravom krídle Zbořil, nahodil puk do bránkoviska a tam ho jemným tečom usmernil do brány Filip Bajtek. Bol to rozhodujúci moment zápasu, pretože v záverečnej tretine si už domáci dvojgólový náskok ubránili a nedovolili nám návrat do zápasu.

Mrzieť nás môže hlavne množstvo nepremenených príležitostí, ale treba pochváliť aj výkon brankára Košarišťana, ktorý bol mužom zápasu v drese Nových Zámkov a aj vďaka nemu dnes domáci neinkasovali.

Ostáva nám naplno sa koncentrovať na nedeľný zápas, ktorý nebude o nič ľahší, pretože Poprad príde do Detvy motivovaný dnešným víťazstvom nad Zvolenom. Kľúčom bude najmä disciplinovaný výkon bez zbytočných vylúčení a zvýšenie streleckej efektivity.

MHC Mikron Nové Zámky – HC 07 Detva 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 2. H. Ručkay (Zbořil), 36. Bajtek (Zbořil, H. Ručkay). Rozhodovali: D. Konc st., Juhász – Gegáň, Muzsik, vylúčení: 2:6, presilovky a oslabenia: 0:0, 1325 divákov

MHC Mikron Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, König, Hatala – Nejezchleb, Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Videlka, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Ondrušek

HC 07 Detva: Riečický – Martin Chovan, Kuklev, Matúš Chovan, Hraško, Sládok, Gachulinec, Šimon, F. Fekiač – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, Magogin, Ďaloga – Milý, Gašpar, Tibenský – Surový, Valent, V. Fekiač