Raketový úvod a tri využité presilovky dnes znamenali víťazstvo!

Hosťom z Liptovského Mikuláša sme nič nedarovali a potvrdili sme dominanciu na domácom ľade!

Od úvodného buly sme sa do hostí zahryzli a začali napĺňať cieľ, ktorým boli tri body!

Prvá tretina bola jednoznačne v našej réžii a hostia sa do šancí dostávali iba sporadicky. Ešte sa ani nezačalo a už sme viedli 1:0. Rastislav Gašpar využil prihrávku po vyhratom vhadzovaní, zaútočil kolmo na bránu a švihom prekvapil Košarišťana v bráne hosti. Tí sa šokovaní rýchlym gólom dopustili dvoch taktických chýb, keď najskôr naskočili na ľad šiesti a o chvíľu vyhodili puk z obranného pásma mimo ľadovej plochy. Darovali nám tak presilovku o dvoch hráčov, ktorú využil už po 38. sekundách Ladislav Ščurko.

Na ďalší gól sme si museli počkať až do polovice druhej tretiny, keď sme využili ďalšiu ponúknutú presilovku a v nej sa po druhýkrát v zápase presadil Rastislav Gašpar. Hostia sa potešili zo svojho jediného gólu až v 36. minúte a jeho strelcom bol Jakub Sukeľ.

Do tretej tretiny sme nastúpili s cieľom poistiť víťazstvo a nedopustiť drámu, ktorú by znamenal prípadný gól hostí. Tento cieľ sa nám podarilo napĺňať v 50. minúte, kedy sa strelecky presadil David Videlka. Definitívne zápas uzavrel Filip Surovka, ktorý využil tretiu zo šiestich dnešných presiloviek a zvýšil na konečných 5:1.

HC 07 Detva – MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Góly: 1. Gašpar (Chovan), 3. Ščurko (Belluš), 28. Gašpar (Surovka, Kuklev), 50. Videlka (Ščurko), 54. Surovka (Chovan, Sitnikov) – 36. Sukeľ (Kriška, Sukeľ). Rozhodovali: Baluška, Fridrich – Rojík, Kollár, vylúčení: 6:6, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 467 divákov