Rozhodnutie prišlo už v prvej tretine…

Zvolen si pripísal víťazstvo aj v poslednom vzájomnom zápase sezóny…

Úvod podľa najhoršieho scenára, nepremenené príležitosti a strelecká efektivita hostí rozhodla o osude včerajšieho stretnutia už v prvej tretine. Po včerajšom kole je viacmenej jasné, že sa nevyhneme bojom v baráži, ale do konca sezóny ešte ostáva nahustený zápasový kalendár a je to priestor, aby sme sa na ňu čo najlepšie pripravili.

Hostia vstúpili do zápasu raketovo a z prvého gólu sa tešili už po minúte a siedmich sekundách hry. Významné boli v zápase aj presilovky, z ktorých hneď prvé dve v pomere 5 na 3 a následne 5 na 4, hostia dokonale využili a po necelých siedmich minútach viedli už o tri góly. Náš jediný gól padol rovnako v presilovke, ale mrzieť nás môže zvyšných šesť, ktoré sme nevyužili. Hostia pridali v presilovke aj šiesty gól a zamrzí aj piaty, ktorý premenil Kytnár vo vlastnom oslabení.

Včerajší zápas bol aj zápasom brankárov, ktorí potešili divákov viacerými zákrokmi z kategórie zázračných a Mattovi Hackettovi nemožno nič vyčítať, aj napriek tomu že zápas nedochytal, ale góly ktoré inkasoval boli po ukážkových kombináciách a nechytateľných strelách bez prípravy, na ktoré sa ťažko reaguje. Určite sa v bráne nenudil ani striedajúci Adam Nagy a teší nás, že neraz dokázal svojími zákrokmi, za ktoré by si zaslúžil aj nomináciu v ankete frajer na záver, tím mnohokrát podržať a prekazil nejednu ukážkovú akciu zvolenčanov.

Káder akým aktuálne disponuje Zvolen je predurčený k bojom o najvyššie priečky aktuálneho ročníka a individuálna vyspelosť hráčov, ale aj hra celého tímu to včera na ľade dokazovala. Pre nás to bola ďalšia skúsenosť, o ktorú sa budeme opierať v ďalších bojoch a ten najbližší nás čaká už zajtra proti Popradu, ktorý si doma poradil s Košicami.

Zápasu nechýbala vynikajúca atmosféra, ďakujeme fanúšikom za skvelé povzbudzovanie, aj za úvodné choreo. Nechýbali emócie, vypäté súboje, ani šarvátky, ktoré mu dodávali tú správnu derby „šťavu“. Zaujímavosťou bolo aj, že sa strelecky presadili obaja bratia Fekiačovci, čo sa už raz stalo v zápase 21. kola na ľade Zvolena.

Ostáva len rýchlo sa otriasť, zabudnúť na včerajší duel a naplno sa koncentrovať na ten zajtrajší. Veríme, že budete opäť stáť pri nás a spoločne zabojujeme o víťazstvo!

HC 07 Detva – HKM Zvolen 1:6 (0:5, 0:0, 1:1)
Góly: 58. Fekiač (Sitnikov, Surovka) – 2. Chovan (Kytnár, Šišovský), 6. Coffman (Chovan, Kováčik), 7. Hraško (Obdržálek, Ross), 15. V. Fekiač (Matis), 18. Kytnár, 50. Kováčik (Špirko, Hraško). Rozhodovali: Štefík, Lauff – Bogdaň, Smrek, vylúčení: 12:8, navyše: Sládok (Detva) DKZ za nešportové správanie presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1

Detva: Hackett (15.-20. A. Nagy) – Kuklev, Chovan, Sládok, F. Fekiač, Macejko, Šimon, Gahulinec, Jendroľ – Sitnikov, Surovka, Belluš – Žilka, Gašpar, Milý – Ščurko, Murček, Videlka – Róth, M. Surový, Jakubík

Zvolen: Macintyre – Bokroš, Ross, Ulrych, Kováčik, Ťavoda, Hraško, Zeleňák, Ďaloga – Coffman, Steen, Flick – Šišovský, Kytnár, Chovan – Puliš, Špirko, Obdržálek – Matis, V. Fekiač, Kelemen