S Michalovcami sme vyhrali v predĺžení, hrdinom Martin Belluš!

Pred fantastickou diváckou kulisou sa hral zaujímavý barážový duel, ktorého úroveň prevyšovala aj mnohé zápasy v Tipsportlige!

Do zápasu lepšie vstúpili hostia, ktorí od úvodu viackrát pohrozili. Marek Mašlonka bol hlavnou postavou prvej tretiny, ktorú otvoril gólom po minúte a dvanástich sekundách hry a v jej závere zvyšoval v presilovke na 0:2 pre Michalovce. Jediným úspešným strelcom na našej strane bol Rastislav Gašpar, ktorý nás gólom do šatne vrátil do zápasu a nemusel to byť jediný Rasťov gól, pretože si v zápase vypracoval viacero dobrých gólových príležitostí.

Druhá tretina bola vyrovnaná a nikto z hráčov nechcel urobiť zbytočnú chybu. Ako prví sa gólovo presadili opäť michalovčania, za ktorých na 1:3 zvyšoval exdetvan Igor Halás. O necelé tri minúty znížil dôležitým gólom v presilovke David Videlka a uzavrel gólový účet tejto časti hry.

Rozhodujúcim momentom zápasu bol úvod tretej tretiny, kedy sa nám podarilo v priebehu troch minút dvakrát skórovať a otočiť dovtedy nepriaznivý stav! Najskôr využil presilovú hru, po prihrávke Michala Murčeka, David Videlka a vyrovnal na 3:3. O dve minúty si úlohy vymenili a Michal Murček nás prvýkrát v zápase poslal do vedenia. Od tohto momentu sme kontrolovali vývoj, hostí sme nepúšťali do zbytočných príležitostí a rozumnou hrou v obrane sme držali puk a zbierali cenné sekundy. Keď sa zdalo, že zápas už pohodlne privedieme do víťazného konca, prišiel šok. Nenápadná tečovaná strela Piataka sa dokotúľala pomedzi nohy Matta Hacketta až za bránkovú čiaru a bolo vyrovnané! Do konca tretiny sme viac gólov nevideli a nasledovalo predĺženie.

Do predĺženia sme vstúpili presilovou hrou, ktorú sme ale nevyužili. Aktívne sme hostí napádali už v ich obrannom pásme, no tí sa nikam neponáhľali a chceli zrejme priviesť zápas do samostatných nájazdov. My sme však naďalej bojovali a snažili sa rozhodnúť čo najskôr. Ako prvý mohol uzavrieť svoj hetrik a ním aj celý zápas David Videlka, ktorý zvolil strelu z uhla po prihrávke Martina Belluša. O pár sekúnd sa táto situácia zopakovala, keď vybojovaný puk v strede klziska posunul David Videlka Martinovi Bellušovi a ten zblízka zavesil pod hornú žrď Trenčanovej brány.

HC 07 Detva – HK Dukla Ingema Michalovce 5:4 pp (1:2, 1:1, 2:1 – 1:0)
Góly: 19. Gašpar (Chovan, Surovka), 26. Videlka (Ščurko), 42. Videlka (Murček), 44. Murček (Videlka), 63. Belluš – 2. Mašlonka (Balko, Piatak), 17. Mašlonka (Valečko, Hančák), 23. Halás (Cútt, Solomončak), 57. Balko (Piatak). Rozhodovali: Konc, Novák – Rojík, Kollár, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 871 divákov

Miroslav Chudý, Michalovce: „Potrebovali sme tu bodovať, ak sme chceli ostať v hre, lebo prehra by nás asi už definitívne vyradila. Zmenili sme systém hry, zamerali sme sa na defenzívu a dve tretiny sme sa držali veľmi dobre. Viedli sme, boli sme stále od súpera o dva góly, alebo o jeden, ale prišli bohužiaľ individuálne chyby. Dvakrát sme dovolili súperovi vyrovnať, dostal sa dokonca do vedenia a to nás môže mrzieť. Ale napriek tomu by som chcel chalanov pochváliť, lebo si myslím, že odohrali veľmi dobré stretnutie, treba tak isto pogratulovať súperovi a uznať jeho kvality, lebo Detva je veľmi nepríjemná a hlavne domáce prostredie je pre nich veľká výhoda. Chcem pochváliť aj to fantastické obecenstvo, ktoré tu bolo a vytvorili fantastickú atmosféru. Za seba môžem povedať, že som si ten zápas užil a treba športovo súperovi pogratulovať. My sme v hre momentálne stále, takže som rád aj za ten bod, pred zápasom by sme to asi brali, takže ja som s výkonom nášho mužstva dnes spokojný.“

Josef Turek, Detva: „My sme začali inak ako sme chceli, prehrávali sme 0:2, rozhodujúce bolo, že sme dali súperovi gól na 1:2. Potom sme zase dostali lacný gól na 1:3, ale zase sme sa do toho dokázali vrátiť. Do tretej fázy sme urobili korektúry v zostave, podarilo sa nám ten výsledok otočiť za krátku dobu, ale zápas bol vyrovnaný, narazili sme na veľmi silného súpera, ktorý hral veľmi dobre dnešný zápas. V závere sme dostali gól, ale tak to asi malo byť, lebo zápas bol vyrovnaný. Nás veľmi podporovali diváci, to nás hnalo a to nám aj pomohlo v tretej tretine, k tomu výsledku, že sme to zlomili. Chlapcov chcem pochváliť za tvrdú drinu, za výborný zápas a divákov chcem pochváliť, že nás dnes podporili!“