S Popradom sme doplatili na strelecké suchoty

V zápase s Popradom sme opäť zlyhali v koncovke a aj napriek dobrému hernému prejavu sme nedokázali premeniť ani jednu z početných streleckých príležitostí. Na súpera sme vyslali až 44 striel, ale ani jedna neskončila gólom. Nevyužili sme ani sedem presilových hier, z toho dvakrát 5 na 3 a to rozhodlo.

Do zápasu sme vstúpili aktívnejšie, dobre sme korčuľovali a napádali, čím sme si vypracovali viacero nebezpečných príležitostí. Možnosť otvoriť skóre dostali ale hostia po faule Hraška na Paukovčeka, v polovici 4. minúty. Oslabenie sme ustáli a dokázali sme dokonca viackrát ohroziť popradskú bránku. V najväčšej príležitosti sa ocitol po rýchlom protiútoku Maroš Surový, ale jeho strelu efektne lapačkou vychytal Gračnar. Po presilovke sme naďalej pokračovali v rýchlej nátlakovej hre, ale bez gólového efektu. Hostia postupne ožili, začali viac kombinovať, čím si vynútili chyby v našej obrane. Najskôr sme im darovali výhodu po zlom striedaní, keď sme sa ocitli na ľade šiesti a o necelú minútu faulom a vylúčením Ladislava Ščurka sme čelili dvojnásobnej presile hostí. Presilové hry boli v réžii Popradu, ale všetky nebezpečné príležitosti zlikvidoval výborne chytajúci Roman Petrík. Hra sa opäť vyrovnala a neustále sme dobýjali bránu súpera. Prvej presilovej hry sme sa dočkali v 17. minúte, po netaktickom seknutí Bondru v útočnom pásme, keď sa hra odohrávala na opačnej polovici klziska. Nedokázali sme si v nej ale vypracovať žiadnu príležitosť, ani sa usadiť v tretine súpera. Najväčšiu šancu na gól do šatne sme si vytvorili na konci 19. minúty, keď v prečíslení dvoch proti jednému výborne našiel Michal Murček Rada Puliša, ten úplne osamotený pred brankárom namiesto strely volil prihrávku a s tou si už obrana Popradu poradila.

Prvá päťminútovka druhej tretiny bola v réžii hostí a len s problémami sme sa dostávali do protiútokov. V 5. minúte nám darovali popradčania presilovú hru po vylúčení Svitanu. Zavreli sme súpera v obrannej tretine, ale bez väčšej príležitosti na gól. O minútu sme si vynútili dvojnásobnú presilovku po faule Petrana, ale ani túto výhodu sme nedokázali využiť. Naďalej sme pokračovali v aktívnej útočnej hre, hralo sa vo vysokom tempe, s množstvom osobných súbojov. V obrovskej príležitosti sa ocitol v polovici 34. minúty popradčan Bjalončík, ktorý sa najskôr ocitol úplne osamotený pred Petríkom, ale z gólu sa tešil až pri ďalšej príležitosti, kedy strelou pomedzi hráčov prekonal nič nevidiaceho Romana Petríka a otvoril skóre zápasu. Pri obojstrannom vylúčení Gašpara a Ťavodu sa hostia dostali do prečíslenia, z ktorého dosiahli gól, ktorý rozhodca Jonák dlho konzultoval s videorozhodcom a nakoniec ho napriek nevôli hostí neuznal. Nervozita na ľade vyústila do ďalšieho vylúčenia popradčana Macíka a dostali sme tak výhodu ďalšej presilovej hry. Tá trvala až do záveru druhej tretiny, ale vyrovnávajúci gól nepriniesla.

Do záverečnej tretiny vstúpili opäť lepšie hostia, ktorí už po 28. sekundách hry dostali príležitosť zvýšiť svoj náskok v presilovej hre. Tú nevyužili a nevyužili ani svoj stupňujúci tlak, pretože hneď po jej skončení sme získali opäť početnú výhodu. Po chybe lavičky a šiestich korčuliaroch na ľade tak začala naša ďalšia presilová hra. Po nedorozumení v našej obrane sa od polovice klziska rútil na bránu v samostatnom nájazde Bondra, ktorého Martin Chovan zastavil len za cenu podrazenia a následného trestného strieľania. Bondra sa v ňom nemýlil a zvýšil na začiatku 44. minúty na 2:0. V tejto časti hry sa na ľade viac bojovalo ako hralo a hostia čoraz častejšie prekorčuľovávali našu otvorenú obranu. Dopustili sme sa viacerých hrubých chýb a niekoľkokrát sme sami prihrávali puky na hokejky popradčanov. V ďalšej presilovej hre spálil 100%-nú šancu Jakub Žilka, ktorý zblízka prestrelil popradskú bránu a po ňom aj osamotený Rado Puliš. Chlapcom nemožno uprieť snahu o návrat do zápasu, ale nedokázali zužitkovať ani jednu z vytvorených príležitostí. Hostia sa už v závere nikam neponáhľali, uzavreli stredné pásmo a snažili sa využívať príležitosti po chybách v našej rozohrávke. Viac ako dve minúty pred koncom zápasu sa tréneri odhodlali ku hre bez brankára, čo gólom do prázdnej brány v 59. minúte definitívne potrestal Bjalončík a spečatil tak popradské víťazstvo.

Josef Turek, HC 07 Detva: ”Bol to vyrovnaný zápas, Na začiatku sme zbytočne chybou pri striedaní dali súperovi šancu, aby sa dostal do hry. Ubránili sme presilovku 5 na 3, ale bohužiaľ tú našu sme nevyužili. V kľúčových momentoch sme mali na ľade našich kľúčových hráčov a bohužiaľ nám to tam nespadlo. Mali sme opäť obrovské množstvo striel, ale keď nedáme gól, nemôžeme byť úspešní.”

Roman Stantien, HK Poprad: “Bol to ťažký zápas, boli sme na to nachystaní. Špecifické ihrisko čo tu je nám robilo na začiatku problém prechádzať cez stredné pásmo. Nevyužili sme presilovku 5 na 3 a tam sme si to sami skomplikovali. Potom sme dvakrát ubránili oslabenie 5 na 3, to mužstvo trošku zdvihlo a výborný výkon brankára podporilo bojovnosťou. Z tej snahy a kolektívneho výkonu sme potom dali gól, z trestného strieľania dal Dávid Bondra na 2:0 a už sme si to potom kontrolovali.”