Do Skalice cestujeme potvrdiť víťazstvo z domáceho zápasu!

Dnešným kolom končí prvá polovica baráže a ani zďaleka nie je o ničom rozhodnuté. Čelo tabuľky je doslova nabité a medzi prvým a tretím tímom je len dvojbodový rozdiel. Veľmi dobre sa darí Michalovciam, ktoré sú nepríjemným súperom a dokážu potrápiť každého súpera. Podľa predstáv baráž neprebieha hokejistom Skalice, ktorá je zatiaľ na poslednej nepostupovej priečke a získala doteraz len tri body po domácom víťazstve nad Michalovcami. Práve Skalica bude dnešným súperom našich hokejistov.

V prvom stretnutí na domácom ľade sme si s nimi poradili hladko 6:1 a dnes cestujeme na Záhorie tento výsledok potvrdiť. Skalica je hokejové mesto s bohatou históriou a veľmi dobré výkony podávala aj v základnej časti 1. ligy, kde skončila na prvom mieste a tieto výsledky potvrdzovala až do finále, v ktorom podľahla Michalovciam a obsadila celkové druhé miesto. Skalica má mladý tím, doplnený o skúsené opory ako dlohoročný hráč Skalice, Slovana Bratislava, Popradu, či Žiliny René Jarolín, dlhoročný hráč Skalice, Slovana Bratislava, Litvínova, Pavlodaru a Žiliny Martin Hujsa, či kapitán, bývalý hráč Znojma, Liptovského Mikuláša a Dukly Trenčín Ľubomír Vaškovič. V bráne podáva stabilné výkony zvolenčan Roman Petrík. Domáce prostredie tohto hokejového mesta láka na štadión veľa divákov, ktorí vytvárajú vynikajúcu atmosféru a aj vďaka ich podpore sa body v Skalici zbierajú veľmi ťažko. Slabinou záhorákov sú najmä závery dobre rozohratých zápasov, ktoré prehrávajú v posledných tretinách. Vypomstilo sa im to v Liptovskom Mikuláši, kde v priebehu ôsmich minút inkasovali štyri góly a prehrali 4:2 a tento scenár sa zopakoval aj v posednom zápase s Michalovcami, kde po dvoch tretinách vyhrávali 3:4, nakoniec ale prehrali 5:4.

Naši hokejisti predviedli v poslednom domácom stretnutí s Liptovským Mikulášom veľmi dobrý a bojovný výkon, podporený streleckou efektivitou a využitím až troch presilových hier sme zvíťazili hladko 5:1. Dnes cestujeme odhodľaní tento výkon zopakovať a upevniť si pozíciu na popredných miestach barážovej tabuľky. Pomôcť k tomu nám môžu aj hokejisti Liptovského Mikuláša, ktorí privítajú Michalovce. V prípade nášho víťazstva a víťazstva liptákov, by sme si vytvorili 4-bodový náskok, ktorý by nám priniesol potrebný kľud pred vstupom do druhej polovice baráže a pred náročným piatkovým súbojom s Michalovcami.

Zápas začína o 17:00, fandite našim hokejistom a v prípade, že nebudete pri tom spolu s nami, online prenos môžete sledovať na huste.tv.