So Skalicou sme potvrdili úlohu favorita!

V zápase sme nenechali nič na náhodu a už od úvodných minút sme si išli jasne za svojím cieľom, ktorým bol plný bodový zisk! Hostí sme nepúšťali do väčších gólových príležitostí a dominovali sme v početnosti streľby, aj vyhratých vhadzovaniach.

Do brány sa od začiatku postavil Adam Nagy, ktorý bol pre tím v zápase oporou. Skóre sa prvýkrát menilo už v 5. minúte, kedy sa presadil Juraj Milý. Nasledovali nervózne minúty, v ktorých hostia úspešne vzdorovali, ale ich snahu o vyrovnanie zmaril v 12. minúte gólom Maroš Surový.

Druhá tretina začala opatrne a obe mužstvá sa prezentovali slušným hokejom, bez zbytočných vylúčení. Hra sa postupne prelievala zo strany na stranu, ale snaha hostí o kontaktný gól a návrat do zápasu nevychádzala. Naopak v polovici tretiny sa nám podarila rýchla trojminútovka, v ktorej sa druhýkrát presadil Juraj Milý a Vitalii Sitnikov, ktorí definitívne rozhodli o osude stretnutia. Hosťom sa ešte podarilo znížiť gólom Kotzmana v 35. minúte, ale k ďalším úspešným zásahom sme ich už nepustili.

V úvode poslednej tretiny ešte poistili naše víťazstvo Michal Murček a náš topkanonier Ladislav Ščurko.

Odohrali sme vydarené stretnutie, v ktorom rozhodla najmä strelecká efektivita! Hostia nepríjemne vzdorovali a neboli vôbec ľahkým súperom. Potvrdili sme ale, že do Detvy sa pre body nechodí a ak sa nám podarí udržať si domácu neporaziteľnosť a priniesť cenné víťazstvo aj z ľadu súpera, nemali by sme sa o účasť v budúcom ročníku Tipsportligy obávať!

HC 07 Detva – HK Skalica 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Góly: 5. Milý (Gašpar, Sládok), 12. Surový, 28. Milý (Gašpar, Žilka), 31. Sitnikov (Kuklev, Surovka), 43. Murček (Videlka, Ščurko), 46. Ščurko (Videlka) – 35. Kotzman. Rozhodovali: J. Konc st., Novák – Kollár, Rojík, vylúčení:4:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 453 divákov

HC 07 Detva: Nagy – Chovan Martin, Kuklev, Belluš, Surovka, Sitnikov – Chovan Matúš, Sládok, Milý, Žilka, Gašpar – Šimon, Macejko, Videlka, Murček, Ščurko – Gachulinec, Jendroľ, Piačka, Surový, Róth

HK Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Kučera, Vereš, Kniazev – Sloboda, Kukliš, Kotzman, Jarolín, Janáč – Janík, Straka, Jurák, Schmidt, Okoličány – Hluch, Hílek, Vaškovič, Dufek, Dmitriev