Štvorgólová tretina, fantastický obrat a plný bodový zisk!

Dramatický zápas, fantastický obrat, plný bodový zisk a oslava ako sa po vyhratom zápase patrí, to všetko videli diváci, ktorí dnes prišli podporiť našich hokejistov v zápase proti Žiline.

Presne ako všetky doterajšie stretnutia s týmto súperom, aj to dnešné bolo mimoriadne vyrovnané. O úvodnom góle rozhodla opäť presilová hra, ktorú dokonca o dvoch hráčov dostali k dispozícii hostia a Húževka jemným tečom po Kozákovej strele od modrej čiary otvoril skóre stretnutia. Od tejto chvíle sa však oba tímy strelecky odmlčali a dali vyniknúť obom brankárom. Na našej strane opäť čaroval Hackett, ktorý neraz vytiahol zázračný zákrok, čím si vyslúžil potlesk divákov a na opačnej strane mohli hostia ďakovať Tomekoví, ktorý ich neraz v zložitej situácii výborne podržal.

Druhá tretina priniesla divácky nie veľmi atraktívny hokej, ktorý skôr pripomínal boj o puk, bez významnejších gólových príležitosti a do šatní sa tak odchádzalo za nezmeneného stavu 0:1 pre Žilinu.

Tretia tretina ale priniesla hokej ako vytrhnutý z iného zápasu. Naši hokejisti vstúpili do nej mimoriadne aktívne, v snahe čo najskôr vyrovnať nepriaznivé skóre. Stačila im na to len minúta a 54 sekúnd, kedy Rastislav Gašpar prekvapil brankára Tomeka, ktorý mal zakrytý výhľad a strelou po ľade vyrovnal na 1:1. Na dokonalý obrat stačilo len ďalších 24 sekúnd, kedy kapitán Jozef Sládok nastrelil puk na žilinskú bránu a nabiehajúci Juraj Milý jeho strelu tečoval do protipohybu Tomeka. V týchto chvíľach vypukla na štadióne obrovská eufória a hokej plný príležitostí a tvrdých stretov na oboch stranách sa divákom musel páčiť. Agresívna hra súpera vyvrcholila faulom Kozáka v 46. minúte a naskytla sa nám príležitosť presilovej hry. Do hry sa dostal azda najskúsenejší hráč na ľade, Vitali Sitnikov, ktorý si nakorčuľoval medzi kruhy a po prihrávke Filipa Surovku a Rastislava Gašpara nekompromisne strelou z prvej vymietol roh Tomekovej brány. Ďalší priebeh stretnutia bol poznačený netvozitou na oboch stranách a snahou žilinčanov o návrat do zápasu, čo prinieslo vylúčenia na oboch stranách a oddychový čas hostí 3 minúty pred koncom riadneho hracieho času. Po jeho skončení ostal brankár Tomek na striedačke a hostia vrhli všetky sily do útoku v početnej výhode. Naši hokejisti ich ale rozumnou obrannou hrou k ničomu nepustili a viackrát sa pokúsili strelou z diaľky ohroziť odkrytú žilinskú bránu. Podarilo sa to v polovici 58. minúty, kedy náš najproduktívnejší hráč Dávid Videlka definitívne rozhodol o výhre nad Žilinou výsledkom 4:1!

HC 07 Detva – MsHK Žilina 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)

Góly: 42. Gašpar (Surovka, Mar. Chovan), 43. Milý (Mat. Chovan, Sládok), 48. Sitnikov (Surovka, Kuklev), 58. Videlka – 11. Húževka (Kozák, Pospíšil). Rozhodovali: Jonák, Fridrich – Tvrdoň, Rojík, vylúčení: 5:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 300 divákov.

HC 07 Detva: Hackett – Mar. Chovan, Kuklev, Sládok, Fekiač, Macejko, Šimon, D. Jendroľ, Mat. Chovan – Ščurko, Surovka, Tibenský – Žilka, Gašpar, Milý – Belluš, Murček, Videlka – Piačka, Surový, Sitnikov

MsHK Žilina: Tomek – Juraško, Kozák, Poulin, Mazanec, Chaloupka, Roman, Meliško, Mendrej – Pospíšil, Witala, Handlovský – Klimenta, Hruška, Tvrdoň – Rogoň, Húževka, Švihálek – Dolinajec, Konečný, Stupka