Tešíme sa z cenného víťazstva, Žilinu sme zdolali 4:5!

Gólová prestrelka, dvojgólový Kuklev, Pulišova paráda, dráma v závere a zaslúžené body!

Týmito slovami sa dá zhrnúť veľmi ťažký zápas, ktorý si v nohách odnášajú naši hokejisti zo Žiliny. Opäť sme ukázali bojovného tímového ducha a obrovskú chuť víťaziť. Za to si odnášame cenné víťazstvo a tri body do ligovej tabuľky!

Dnešný zápas bol pre diváka určite veľmi zaujímavý. Skóre sa menilo ako na hojdačke, padlo až 9 gólov a do posledných sekúnd nebolo o zápase ani zďaleka rozhodnuté. Ako predpovedal tréner Turek, stretli sa dva vyrovnané tímy a rozhodoval každý detail. Oba tímy si naozaj schuti zastrieľali, čo prinieslo aj množstvo gólov.

Domáci začali lepšie, pretože sa ujali vedenia gólom českého legionára Petra Beránka už na začiatku 3. minúty. Celkovo domáci vyslali na Romana Petríka, ktorý sa aj dnes ako jednotka postavil medzi žrde našej brány, až 49 striel a Roman zaznamenal 45 úspešných zákrokov. My sme ohrozili žilinskú bránu 42 strelami, čo je síce menej ako súper, ale boli sme efektívnejší a na tesnú výhru to nakoniec stačilo. Opäť sme sa ale nevyvarovali vylúčeniam a hostia tak mali k dispozícii až 10 presilových hier, z ktorých 2 využili a neustále sa dokázali udržiavať v zápase. Rozhodujúci mohol byť záver prvej tretiny, kedy sme im ponúkli príležitosť v dvojnásobnom oslabení, ale výbornou obranou sme im nedovolili zvýšiť náskok na 2:0.

Na dnešný deň budú určite dlho spomínať aj legionári v oboch táboroch, pretože Petr Beránek a Mikhail Kuklev boli výraznými postavami na ľade a obom sa podarilo dvakrát skórovať.

Mimoriadne dôležitý bol úvod druhej tretiny, ktorý navlas kopíroval dianie z úvodu stretnutia, ale našťastie v náš prospech. Juraj Milý vynikajúco zužitkoval prihrávku Jozefa Tibenského a tečovanou „žabkou“ kuriózne prehodil domáceho brankára, čím po dvoch minútach hry vyrovnal na 1:1. Domáci sa mohli opäť ujať vedenia po vylúčení Petra Valenta, ale povestné nedáš, dostaneš, potvrdil prvým gólom Mikhail Kuklev, ktorému poslal milimetrovú prihrávku Rasťo Gašpar po tom, čo si prebral puk na modrej čiare, využil svoju rýchlosť, unikol po krídle a poslal puk do bránkoviska. Na našej lavičke ešte nestihla opadnúť eufória, čo využil skúsený Rudolf Huna a stačilo mu len 8 sekúnd na to, aby vyrovnal na 2:2. V polovici zápasu nám žilinčania ponúkli možnosť presilovej hry, čo dokonale využil opäť Mikhail Kuklev, ktorý švihom z úrovne kruhu prestrelil brankára a zvýšil na 2:3. Keď sa zdalo, že by sme mohli odchádzať do šatne s gólovým náskokom, prišlo ďalšie vylúčenie na našej strane a tri a pol minúty pred koncom tretiny pridal svoj druhý gól v zápase aj Petr Beránek. Ten sa ocitol úplne zabudnutý medzi brániacou štvoricou našich hráčov a doslova si mohol Romana Petríka vychutnať.

V úvode záverečnej tretiny sa na ľade pritvrdilo, na čo doplatil Frederik Fekiač, ktorý po pästnom súboji sledoval zápas dve minúty z trestnej lavice. Domáci to však nevyužili a v 46. minúte Rasťo Gašpar cez celé klzisko naservíroval puk Radovi Pulišovi, ktorý si nakorčuľoval úplne osamotený za chrbát žilinských obrancov a od modrej čiary sa rútil v samostatnom nájazde na brankára Mikoláša. Blafák, ktorým ho chcel prekonať mu najskôr nevyšiel, ale Rado sa výborne zorientoval, obkrúžil bránu a nádherne zakončil do úplne odkrytého priestoru. To, čo Rado vyviedol celej žilinskej obrane a samotnému brankárovi Mikolášovi, by sa kľudne dalo nazvať gólom zápasu, ak nie aj celého kola! Bol to dôležitý gól, ktorý opäť vniesol kľud na našu lavičku. Polovica záverečného dejstva bola mimoriadne nervózna a po šarvátkach, sérii napadnutí a pästných súbojov sa hra rozdrobila až šiestimi presilovými hrami. Zdanlivé rozuzlenie a definitívu mohol priniesť gól Jozefa Tibenského, necelých 5 minút pred koncom, kedy využil chybu obrancu Emila Bagina. Ten však svoju chybu o 2 minúty napravil a znížil na 4:5. Bolo jasné, že nás čaká mimoriadne dramatický záver, ktorý však chlapci výborne zvládli a pokojnou hrou nedovolili domácim vyrovnať. Tí sa o to pokúšali aj hrou bez brankára, ale nedokázali sa dostať do žiadnych vážnych príležitostí.

Zo Žiliny sa tak vraciame s plným bodovým ziskom a môžeme sa naplno koncentrovať na najbližší zápas, ktorý nás čaká už v Nedeľu. Privítame v ňom mimoriadne silného a atraktívneho súpera HC Košice.

Ďakujeme fanúšikom, ktorí dnes vycestovali do Žiliny, aby tam podporili našich hokejistov a veríme, že si nenecháte ujsť najbližšie stretnutie a budete tam všetci spolu s nami!

MsHK Doxxbet Žilina – HC 07 Detva 4:5 (1:0, 2:3, 1:2)

Góly: 3. Beránek (J. Ručkay), 26. Rudolf Huna (R. Jenčík, Surovka), 37. Beránek (J. Ručkay, Barta), 57. Bagin (R. Jenčík, Rudolf Huna) – 23. J. Milý (J. Tibenský), 26. Kuklev (R. Gašpar, Ščurko), 30. Kuklev (Martin Chovan, Ščurko), 46. Puliš (R. Gašpar), 56. J. Tibenský (F. Fekiač, J. Milý)

Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše: Kuklev (Detva) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Stano – J. Tvrdoň, M. Orolin, 475 divákov

Zostavy:

Žilina: M. Mikoláš – Bagin, Kučný, Pastor, Žilin, L. Matejka, I. Jankovič, Piegl, Mendrej – R. Jenčík, Surovka, Rudolf Huna – J. Balej, Húževka, Hvila – Beránek, J. Ručkay, Barta – Síkela, F. Ondruš, Fedosejev

Detva: R. Petrík – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, M. Šimon, Matúš Chovan, D. Jendroľ, Gachulinec – Puliš, R. Gašpar, Ščurko – J. Žilka, Magogin, Martin Ďaloga – J. Milý, V. Fekiač, J. Tibenský – M. Surový, P. Valent, Ľupták