Tretia výhra za sebou, Hackett s nulou a ďalšie tri body do tabuľky!

Spod Tatier sa vraciame s plným bodovým ziskom!

Do Popradu sme dnes cestovali s jasným cieľom, predĺžiť domácim sériu prehier a pridať k tej našej ďalšie víťazstvo! Tento cieľ vzhľadom k bojovným výkonom a aktuálnej forme mužstva nebol nereálny a podarilo sa ho aj dokonale zrealizovať a odniesť tak z Popradu veľmi cenné body!

Stretnutie sa hralo pred poloprázdnymi tribúnami, čo bolo určite spôsobené výkonmi domáceho mužstva, ale aj našim postavením v tabuľke. Naši chlapci sa opäť prezentovali výkonom, na aký sme zvyknutí z posledných zápasov a neumožnili domácim dostať sa do vedenia, naopak snažili sa o otvorenie skóre. V prvej tretine diváci gól nevideli a bezgólový stav trval až do 32. minúty, kedy nechytateľnou delovkou od modrej čiary využil presilovú hru Martin Chovan. V ďalšom priebehu hry sme mali viacero možností zvýšiť náskok, ale ani jednu z nich sme nevyužili. Azda najväčšiu mal Sitnikov, ktorý zakončoval v situácii 3 na 1, ale na druhý gól sme si museli počkať až do 52. minúty, kedy Ladislav Ščurko našiel nášho najproduktívnejšieho hráča Davida Videlku a ten si vychutnal brankára Corbeila.

Domáci hráči sa počas zápasu dostávali do mnohých gólových príležitostí, ale všetky stroskotali na našom fantasticky chytajúcemu hrdinovi Mattovi Hackettovi, ktorý neraz vytiahol svoj zázračný zákrok a opäť skvele podržal náš tím. V dnešnom zápase kryl všetkých 52 striel súpera, za čo si vyslúžil nielen potlesk na tribúnach, cennú „nulu“, ale aj pochvalu oboch trénerov, ktorí ho na pozápasovej tlačovke zhodne označili za najlepšieho brankára súťaže!

Pre trápiacich sa domácich mal zápas horkú príchuť, pretože diváci ich často namiesto povzbudzovania „odmeňovali“ pískaním a z tribún sa po zápase ozývali pokriky fanklubu na odstúpenie trénera Ozimáka.

HK Poprad – HC 07 Detva 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 32. Chovan (Belluš), 52. Videlka (Ščurko, Murček). Rozhodovali: Štefik, Lauff – Jobbágy, M. Korba, vylúčení: 4:8, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 793 divákov

Poprad: Corbeil – McDowell, D. Brejčák, Petran, Davydov, Dinda, Fabian, Ježek, König – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Buc, Heizer, Hvila – Abdul, Vartovník, Bondra – Vašaš, Kundrik, Paločko

Detva: Hackett – Chovan, Kuklev, Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, Vyskoč, Gachulinec – Belluš, Sitnikov – Milý, Gašpar, Žilka – Videlka, Murček, Ščurko – Andrisík, Surový, Piačka – Surovka