Tretíkrát v sezóne sme zdolali lídra!

Znie to neuveriteľne, ale je to tak! Najmä po predchádzajúcich nevydarených zápasoch by to asi nikto neočakával. Po Trenčíne a Banskej Bystrici včera padla aj Nitra!

Prvé dve tretiny vôbec nenaznačovali, že budeme svedkami prekvapenia. Nitra sa už po prvej tretine tešila z dvojgólového náskoku po presných zásahoch Mikúša z presilovej hry, ku ktorému sa v závere tretiny pridal ešte Slovák.

Nádej na vyrovnanie priniesol David Videlka, ktorý efektne vymietol šibenicu nitrianskej brány a znížil v polovici druhej tretiny na 1:2. Nitrania však nenechali nič na náhodu a o 4 minúty opäť vniesol kľud na ich lavičku Csányi, ktorý opäť zvýšil na 1:3. V týchto chvíľach nič nenaznačovalo, že budeme svedkami zaujímavého scenára a dokonalého obratu. Nitra hrala pozorne v obrane, nebezpečne v útoku a prestávka po druhej tretine nám prišla naozaj vhod, pretože záver tretiny sme odolávali veľkému nitrianskemu tlaku.

Úvod tretej tretiny bude nitrianskych hokejistov ešte dlho strhávať zo sna. Len 28 sekúnd nám stačilo na vyrovnanie a po piatich minútach sme už viedli 4:3! Ako sa nakoniec ukázalo, bolo rozhodnuté! Najskôr v 18. sekunde využil presilovú hru náš najskúsenejší hráč Vitali Sitnikov a kurióznym gólom cez celé klzisko vyrovnal o 10 sekúnd neskôr Frederik Fekiač. Svoju bojovnosť predvádzal v celom zápase náš najlepší strelec Ladislav Ščurko, ktorý sa viackrát tiesnený obrancami natlačil pred nitriansku bránu a v 45. minúte sa mu podarilo zblízka prekonať brankára. Týmto momentom bolo rozhodnuté, pretože Nitra napriek veľkej snahe už nedokázala vyrovnať ani v presilovej hre, ani v záverečnej hre bez brankára.

Zápas sme nezačali dobre, keď sme v úvode umožnili nitranom vytvoriť si dvojgólový náskok, čo pri tak kvalitnom tíme, akým disponuje Nitra, mohlo rozhodnúť. Chlapci však nezložili zbrane a neustále bojovali, aj keď si hostia neustále udržiavali svoj náskok. V tretej tretine sa ale na ľad vrátila stará dobrá Detva, na ktorú sme boli zvyknutí zo zápasov, kedy sme dokázali valcovať jedného súpera za druhým. Treba priznať, že nám k tomu dopomohla aj dávka športového šťastia, pri vyrovnávajúcom góle Frederika Fekiača, ale aj to patrí k hokeju a konečne sa to štastie priklonilo aj ku nám. Po góle Ladislava Ščurka sme už nič nenechali na náhodu! Chlapci si začali viac veriť a nechýbalo veľa a zápas mohol skončiť aj vyšším rozdielom. Výraznou podporou boli fanúšikovia, ktorí akoby ožili a začali burcovať hráčov k ešte lepším výkonom. V týchto chvíľach bolo vidieť, akou výraznou posilou sú fanúšikovia, o ktorých sa opierajú v domácich zápasoch práve nitrianski hokejisti. Včerajší zápas bol výborným impulzom do kabíny, po nevydarených zápasoch a výborným naštartovaním sa pred blížiacou barážou, do ktorej potrebujeme ísť nabudení a sebavedomí.

HC 07 Detva – HK Nitra 4:3 (0:2, 1:1, 3:0)
Góly: 29. Videlka (Ščurko), 41. Sitnikov (Surovka, Gachulinec), 41. Fekiač (Chovan), 45. Ščurko (Videlka, Murček) – 13. Mikúš (Milam, Mezei), 18. Slovák (Korím, Lantoši), 33. Csányi. Rozhodovali: Orolin, Snášel – M. Korba, Jobbágy, vylúčení: 4:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 211 divákov

HC 07 Detva: Hackett – Mar. Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, Vyskoč, Gachulinec – Belluš, Surovka, Sitnikov – Milý, Mat. Chovan, Žilka – Videlka, Murček, Ščurko – Róth, Surový, Piačka

HK Nitra: Foltán – T. Milam, Mezei, Rais, J. Milam, Rýgl, Ordzovenský, Pupák, Korím – Paulovič, Krištof, T. Mikúš – Kutálek, Slovák, Blackwater – H. Ručkay, J. Ručkay, Macík – Csányi, Šiška, Lantoši