Trojgólové vedenie na body v Nitre nestačilo!

Priebeh ako na hojdačke, najrýchlejší gól sezóny, gólové hody, famózne brankárske zákroky, ale aj množstvo vylúčení a nevyužité presilovky, to všetko prinieslo dnešné stretnutie v Nitre

Zimný štadión v Nitre je miestom, kde sa body nezbierajú ľahko. Fanúšikovia výrazne pomáhajú domácim, ktorí pod tlakom oberajú súperov o body a vďaka tomu sú jedným z najlepších domácich celkov v lige. Paradoxne naši hokejisti mali dnes zápas rozohratý ako máloktorý tím, ktorý do Nitry zavítal, ale napriek náskoku 0:3, sme nedokázali zápas dotiahnuť do úspešného konca.

Studenú sprchu pre domácich pripravili naši hokejisti už v 6. sekunde zápasu, keď najrýchlejším gólom sezóny otvoril skóre Dmitry Utkin. Zápas sa musel divákom páčiť, pretože šance sa prelievali zo strany na stranu, ale opäť to boli naši hokejisti, ktorí sa tešili z druhého gólu, po teči Martina Šimona.

Po prestávke všetci očakávali enormný tlak domácich a ich snahu o rýchly návrat do zápasu, ale už v druhej minúte zvýšil na 0:3 Videlka. Nitra však neskladala zbrane a na vyrovnanie skóre potrebovali len 9 minút, kedy postupne skórovali Rais, Milam a Slovák. Naši sa ale dokázali rýchlo otriasť a nitriansku radosť z vyrovnania, už o necelú minútu, prekazil 4. gólom Surovka.

Do tretej tretiny vstúpili naši hokejisti opatrne a úspešne sa im darilo eliminovať zvyšujúci sa tlak domácich. Výraznou postavou zápasu bol brankár Matt Hackett, ktorý v ťažkých chvíľach dokázal svojimi zázračnými zákrokmi zmariť nejednu čistú gólovú príležitosť, keď už nitrianski diváci vstávali zo sedadiel. Prišla však 50. minúta, kedy hostia dostali príležitosť presilovej hry po faule Gašpara a tú aj využili strelou Blackwatera z prvej, k odkrytej bližšej žrdi. Naši hokejisti sa od tohto momentu snažili obrannou hrou aspoň udržať vyrovnané skóre a zabezpečiť si tak cenný bod po remíze v riadnom hracom čase, ale odolávať dokázali až do 58. minúty, kedy naše bodové nádeje definitívne pochoval Macík. Vyrovnanie nepriniesla ani hra bez brankára pri výhode presilovej hry a všetky body tohto výborne rozohratého stretnutia tak ostali pod Zoborom.

HK Nitra – HC 07 Detva 5:4 (0:2, 3:2, 2:0)
Góly: 28. Rais (Paulovič, J. Ručkay), 33. Milam (Kovacs, Slovák), 37. Slovák (Blackwater, Kovacs), 50. Blackwater (Milam, Slovák), 58. Macík (J. Ručkay) – 1. Utkin (Tibenský), 10. Šimon (Videlka, Gachulinec), 22. Videlka (Murček), 38. Surovka (Gachulinec, Murček).

Rozhodcovia: Štefik, Kalina – Jobbágy, Korba
Vylúčenia: 4:5 na 2 min.
Presilovky: 2:1
Oslabenia: 0:0