Trojgólový záver nám priniesol s Miškovcom ďalšie víťazstvo a dôležité body!

Dnes sme prvýkrát v histórii nášho pôsobenia v Tipsport lige hostili v medzinárodnom súboji hokejistov Miškovca. Sme radi, že k nám pricestovali aj so zástupcami svojho fanklubu. Mohlo ich byť oveľa viac, len kvôli problémom po ceste sa niekoľko áut do Detvy nedostalo. Napriek tomu neúnavne fandili a podporovali svoj tím počas celého zápasu. Ďakujeme samozrejme za podporu aj našim domácim fanúšikom, ktorí prišli na detviansky zimák a svojím povzbudzovaním výrazne prispeli k úspešne zvládnutému zápasu.

Úvod bol z oboch strán opatrný, oba tímy sa oťukávali a nikto nechcel urobiť chybu, ktorou by umožnil súperovi dostať sa do vedenia. Zlomový moment prinieslol úvod 5. minúty kedy putoval na trestnú lavicu hosťujúci Ritó. V prvej presilovej hre sme sa veľmi ťažko dostávali do útočného pásma, Miškovec pozorne bránil a neumožňoval nám usadiť sa v útočnej tretine. Viackrát nám dokonca pohrozili, keď využili nepresnosť pri našej rozohrávke. Prvýkrát sa nám podarilo zavrieť hostí v obrannom pásme až 30 sekúnd pred koncom presilovej hry. Na ľade sa ocitol prvý útok, kde sa najskôr zblízka snažil presadiť Rado Puliš, ale prekonať brankára sa nám podarilo až v poslednej sekunde presilovky, keď otvoril skóre Laco Ščurko, po prihrávkach Michala Murčeka a Rada Puliša. Od toho momentu sme výrazne ožili a neustále sme sa dostávali do príležitostí, z ktorých sme mohli svoj náskok zvýšiť. Postupne sa hra opäť vyrovnala a čoraz častejšie sme chybami v rozohrávke dávali príležitosti na vyrovnanie hosťom z Miškovca. V 16. minúte využili ponúknutú príležitosť Kulmala a Pance, ktorí ukážkovo vyrazili do protiútoku a Pance zblízka nedal Dominikovi Riečickému šancu. O necelú minútu nás oslabil hákovaním Magogin a hostia svoju prvú presilovku využili gólom Milama, ktorému asistoval opäť Žiga Pance a dostali sa do vedenia.

Druhá tretina sa musela divákom páčiť, hral sa rýchly útočný hokej, s množstvom osobných súbojov. Hostia nastúpili oslabení o Galanisza, ktorý si odpykával trest zo záveru úvodnej tretiny. My sme ale príležitosť na vyrovnanie nevyužili a rovnako neúspešní boli aj hostia po tom, čo Magogin putoval na trestnú lavicu za nedovolené bránenie len 5 sekúnd po skončení presilovej hry. Chceli sme čo najrýchlejšie znížiť náskok súpera, ale paradoxne sa do nebezpečnejších príležitostí dostávali hostia, ktorých šance spoľahlivo likvidoval dobre chytajúci Dominik Riečický. Od polovice zápasu sa ale obraz hry úplne zmenil. Začali sme lepšie korčuľovať a priamočiarymi prihrávkami sa nám darilo úspešne prečíslovať obranu hostí. V 30. minúte sa v obrovskej šanci ocitol Rado Puliš, ktorý sa dostal k puku v strede klziska a v samostatnom nájazde sa rútil na brankára Duscheka. Radovi ale zakončenie nevyšlo podľa jeho predstáv a skóre sa nemenilo. Hneď o pár sekúnd nebezpečne strieľal Laco Ščurko, ale ani tento pokus neskončil v bráne. Tribúny rozjasal až Martin Ďaloga, ktorého výborne našiel Juraj Milý. Martin si v 31. minúte nakorčuľoval medzi obrancov a v nájazde prekonal Duscheka. O obrat skóre sa mohol o minútu postarať Rasťo Gašpar, ktorý sa rovnako osamotený rútil na bránu, ale rovnako ako jeho spoluhráči svoju šancu nepremenil. Záver tretiny prišiel predčasne, po tom ako tri minúty pred koncom, po strete hráčov v priestore medzi striedačkami, prasklo plexisklo a druhá tretina sa tak musela dohrávať až po prestávke.

Do tretej tretiny sme vstúpili jednoznačne motivovaní zvrátiť zápas na svoju stranu. Najskôr nám hostia darovali výhodu presilovej hry, ktorú sme žiaľ nevyužili. Z gólu sa diváci tešili v 47. minúte, kady bola na ľade naša 4. formácia. Viktor Fekiač našiel na modrej čiare brata Frederika a ten strelou zvýšil na 3:2. Hostia si boli vedomí, že do konca zápasu neostáva veľa času, otvorili hru a snažili sa ťažiť z rýchlych protiútokov, ale nevyužili ani ďalšiu presilovú hru. O snahu niečo zo zápasom urobiť sa sami obrali v 59. minúte, kedy putoval na trestnú lavicu Milam. Našu výhru definitívne potvrdil presilovkovým gólom Rasťo Gašpar a do prázdnej brány ešte pridal bodku za stretnutím Matúš Chovan.

Glen Hanlon, DVTK Jegesmedvék Miskolc: „Gratulujem Detve k víťazstvu a trom bodom, hrali lepšie ako my a preto vyhrali.“

Josef Turek, HC 07 Detva: „Podali sme výborný tímový výkon, v kritických momentoch zápasu výborne zachytal Dominik Riečický. Strašne dôležité bolo, že sme zápas, ktorý sme prehrávali zlomili v závere na našu stranu. Tam sa ukázala sila mužstva, pretože sme strašne potrebovali vyhrať. Chcem pochváliť všetkých chlapcov za prístup k zápasu a výborný výkon.“

HC 07 Detva – DVTK Jegesmedvék Miskolc 5:2 (1:2,1:0,3:0)
Góly a asistencie: 7. Ščurko (Murček, Puliš), 31. Ďaloga (Milý), 47. Fekiač F. (Fekiač V.), 59. Gašpar (Puliš, Sládok), 60. Chovan Mat. (Puliš, Chovan Mar.) – 16. Pance (Kulmala), 18. Milam (Pance, Vas)

Zostavy:
HC 07 Detva: Riečický, Murček, Kuklev, Chovan Mar., Ščurko, Puliš, Magogin, Hraško, Chovan Mat., Ďaloga, Žilka, Gašpar, Šimon, Sládok, Tibenský, Milý, Valent, Fekiač F., Jendroľ, Fekiač V., Surový

DVTK Jegesmedvék Miskolc: Duschek, Vas, Crawford, Kiss, Harrison, Loiseau, Kulmala, Szirányi, Slovák, Pance, Somogyi, Galanisz, Láda, Milam, Ritó, Magosi, Rusk, Vincze, Vojtkó