V Bystrici sme prekvapili, hrdinom zápasu Hraško!

Zápas mal jednoznačného favorita, ktorým boli domáci obhajcovia majstrovského titulu. Úvod nám tradične nevyšiel a inkasovali sme už v 80. sekunde zápasu gólom Mihálika. Ten iba nahodil puk pomedzi brániacich hráčov a skončil až za chrbtom Romana Petríka, ktorý mal úplne zakrytý výhľad. Aby to nebolo málo, aj v 15. minúte prialo šťastie opäť domácim, keď ďalší nahodený puk z hokejky Mihálika šťastne prepadol pomedzi nohy Petríka a Varga ho zblízka doklepol do za bránkovú čiaru.

V týchto chvíľach sa zdalo, že zápas bude mať úplne jasný priebeh. Domáci na ľade dominovali, dostávali sa do nebezpečných situácií, agresívne napádali a dohrávali súboje. Naši hokejisti sa ale nezľakli a neúnavne bojovali o návrat do zápasu. Podarilo sa nám to hneď v úvode druhej tretiny, keď Viktor Fekiač využil chybu kapitána Tomáša Surového a znížil na 1:2. Nasledujúcu presilovú hru po vylúčení Ďatelinku sa nám nepodarilo využiť, ale vyrovnanie prišlo v 28. minúte, keď Valent našiel osamoteného Matúša Chovana a ten zblízka trafil prázdnu bránu.

Posledná tretina priniesla očakávaný tlak domácich, ale my sme dobre korčuľovali, bránili a nedovolili sme baranom rozhodnúť. Zápas preto putoval do predĺženia, v ktorom sme si aktívnou hrou vypýtali v čase, keď ostávali do konca menej ako dve minúty, presilovú hru. V nej sme sa dlho snažili vytvoriť si vhodnú streleckú príležitosť. Najskôr sa k strele odhodlal dnešný kapitán Martin Chovan, ktorý len tesne minul Barošovu bránu a keď sa zdalo, že zápas rozhodnú až samostatné nájazdy, ako posledný napriahol a poslal bombu od modrej čiary Peter Hraško. Prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a dve sekundy pred koncom rozhodol o našom mimoriadne cennom víťazstve!

HC’05 iClinic B. Bystrica – HC 07 Detva 2:3 pp (2:0, 0:2, 0:0, 0:1)
Góly: 2. Mihálik (Šťastný), 15. Varga (Mihálik, Šťastný) – 23. Fekiač, 28. Matúš Chovan (Valent, Tibenský), 65. Hraško (Gachulinec). Rozhodovali: M. Novák, Goga – D. Konc, Rojík, vylúčení 4:5, presilovky 0:1, v oslabení 0:0, 2201 divákov.

HC’05 iClinic B. Bystrica: Baroš – Marshall, Miller, Kubka, Ďatelinka, Sloboda, Mihálik, Biro, Bačík – Asselin, Faille, Buc – Tamáši, T. Surový, Sýkora – Giľák, Šťastný, Varga – Török, Češík, Kabáč

HC 07 Detva: Petrík – Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Hraško, Jendroľ, Hedera, Šimon – Z. Král, Magogin, M. Surový – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Ďaloga – Tibenský, Valent, Matúš Chovan