V Košiciach sme síce nevyhrali, ale boli sme favoritovi vyrovnaným súperom!

Z východu sa vraciame bez bodu, ale hanbu sme si určite nenarobili!

Z ľadu mnohonásobného majstra sa body nezbierajú ľahko a domáci boli po výhre nad Zvolenom aj pred dnešným stretnutím favoritom. Naši hokejisti sa ale svojho súpera, ani viac ako trojtisícovej diváckej kulisy nezľakli a boli košičanom vyrovnaným súperom. Prezrádzajú to aj štatistiky, kde sme za domácimi zaostali len o 4 strelecké pokusy, v pomere 36:32 a rovnako vyrovnané boli aj zásahy brankárov v pomere 29:32.

V prvej tretine sa hral opatrný hokej, ktorý góly nepriniesol. Prvú veľkú príležitosť sme si vytvorili v 8. minúte, kedy sa v brejkovej situácii nepresadil Gachulinec a rovnako neuspel neskôr Videlka. Oba tímy tak do šatne odchádzali za nerozhodného stavu 0:0.

Kľúčovým momentom zápasu bol úvod druhej tretiny, do ktorej vstúpili domáci mimoriadne aktívne, čo prinieslo prvé ovocie v podobe gólu Boltuna v 43. minúte. Gólové oslavy ešte nestihli utíchnuť a o 36 sekúnd prišla ďalšia rana, keď Matta Hacketta prekvapil strelou spomedzi kruhov Nagy. Po tomto góle sa domáci uspokojili, čo prinieslo viacero sľubných príležitostí na našej strane, z čoho sme gólovo vyťažili v úniku dvoch na jedného s presným zakončením Belluša. Následne sa nám naskytla príležitosť presilovej hry, v ktorej sme si vytvorili viacero príležitostí a jednu z nich využil na vyrovnanie Miroslav Macejko. Vyrovnaný stav sa nám ale nepodarilo udržať, o čom rozhodol gólom do šatne, celkovo druhým v zápase, Boltun.

Do tretej tretiny sme vstúpili od úvodu aktívne a vyrovnanie priniesla učebnicová prihrávka Videlku, ktorý naviazal na seba celú košickú obranu, tesne pred bránou našiel na opačnej strane nabiehajúceho Kukleva a bolo opäť vyrovnané. Radosť z vyrovnávajúceho gólu nám ale prekazil v 46. minúte Pacan. Naši hokejisti neskladali zbrane a naďalej sa snažili ofenzívnou hrou o vyrovnanie, k čomu bol najbližšie v 57. minúte Matúš Chovan, ale jeho príležitosť zneškodnil domáci brankár Habal. V závere sme vrhli všetky sily do útoku, čo sa nám mohlo vypomstiť, ale strely Jenčíka a najlepšieho strelca Košíc Hovorku, len zazvonili na žrdi Hackettovej brány. Skórovať sa nám nepodarilo ani v záverečnej power play a košičania sa tak tešili z tesného víťazstva 4:3.

HC Košice – HC 07 Detva 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
Góly: 23. Boltun (Klíma, Pulli), 24. Nagy (Spilar, Dudáš), 39. Boltun (Vrábeľ), 46. Pacan (Spilar, Šedivý) – 31. Belluš (Videlka, Murček), 36. Macejko (Šimon, Videlka), 43. Kuklev (Videlka, Surovka), 3178 divákov

Zostavy:
HC Košice: Habal – Dudáš, Kessel, Šedivý, Čížek, Koch, Pulli, Michalčin – Spilar, Pacan, Nagy – Kafka, Hovorka, Jenčík – Šoltés, Boltun, Petráš – Klíma, Boltun, Vrábeľ – Novotný

HC 07 Detva: Hackett – Mart. Chovan, Kuklev, Sládok, F. Fekiač, Macejko, Šimon, Gachulinec, D. Jendroľ – Gašpar, Surovka, Sitnikov – Belluš, Mat. Chovan, Milý – Ščurko, Murček, Videlka – M. Surový, Tibenský, Žilka