V Liptovskom Mikuláši sme neuspeli, 3 góly na body nestačili, o výsledku rozhodli presilovky…

Asi najdôležitejším faktorom, ktorý ovplyvnil priebeh a tým aj výsledok stretnutia boli presilové hry, z ktorých niektoré sme liptákom darovali po fauloch z kategórie zbytočných. Celkovo sme sa dopustili až jedenástich previnení, z ktorých domáci dve premenili na gól.

Zápas sme si dobre rozohrali, keď sme sa dokázali presadiť v presilovke gólom Martina Belluša, po ukážkovej kombinácii a finálnej prihrávke Sitnikova. Hostia ale dokázali v priebehu jednej minúty na začiatku druhej tretiny skóre otočiť vo svoj prospech presilovkovým gólom Hunu, ku ktorému sa pridal Žiak a na vyrovnávajúci gól Rastislava Gašpara reagovali opäť z presilovky gólom Langhammera.

V úvode tretej tretiny zaúradovali hrdinovia minulého stretnutia, keď po prihrávke Jakuba Sukeľa zvýšil na 4:2 Matúš Sukeľ. O dve a pol minúty nás vrátil do zápasu najlepší strelec Ladislav Ščurko, ale to bolo z našej strany všetko. Nasledovala séria oslabení vo chvíľach, keď sme potrebovali bojovať o výsledok a nedostatok síl v závere stretnutia potrestal Martin Kriška, ktorý definitívne uzavrel naše bodové nádeje.

Liptáci ukázali veľkú chuť a snahu po víťazstve, prestrieľali nás v pomere 32 ku 28 a úspešnejší boli aj pri vhradzovaní. Netreba ale vešať hlavu, pretože máme pred sebou 10 kôl, v ktorých sa stretneme ešte trikrát a musíme sa poučiť z chýb, ktoré nás dnes stáli výsledok.

Obrovská vďaka patrí fanúšikom, ktorí vycestovali, aby chlapcov podporili a svojím povzbudzovaním vytvárali doslova domácu atmosféru. ĎAKUJEME!

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC 07 Detva 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)

Góly: 24. Rud. Huna (Tabaček), 25. Žiak (Laco), 39. Langhammer (Tabaček, Kriška), 45. M. Sukeľ (J. Sukeľ, Nádašdi), 59. Kriška (M. Sukeľ) – 19. Belluš (Sitnikov, Martin Chovan), 31. Gašpar (Matúš Chovan), 47. Ščurko (Šimon, Videlka). Rozhodovali: Kalina, Štefik – Rojík, Kollár, vylúčení: 5:11 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia 0:0.

Zostavy:
MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Tabaček, Moravčík, Nádašdi, Bača, Nitriansky, Mezovský, Gründling, Nemec – Rud. Huna, Langhammer, Vybiral – Kriška, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Kurali, Lištiak, Pacalaj – Laco, Uhrík, Žiak

HC 07 Detva: Hackett – Kuklev, Martin Chovan, Sládok, Fekiač, Macejko, Šimon, Jendroľ, Gachulinec – Sitnikov, Surovka, Belluš – Gašpar, Matúš Chovan, Milý – Ščurko, Murček, Videlka – Róth, Surový, Piačka