V Nitre rozhodol o zápase hetrikom domáci Mikúš

Naši chlapci cestovali na zápas ďalšieho tipsportligového kola do Nitry, ktorá je známa skvelou atmosférou a kvalitným hokejom. O osude stretnutia rozhodol Tomáš Mikúš, ktorý svojim hetrikom zabezpečil víťazstvo Nitry 4:1.

V Nitre sa hral veľmi dobrý hokej, pred fantastickou diváckou kulisou. Od úvodu sa začali lepšie presadzovať domáci, keď už v 5. minúte zazvonila žŕdka za Adamom Nagyom, ktorý dostal v zápase dôveru trénera Dorniča. Prvú zmenu skóre priniesla 7. minúta, kedy Krištof našiel nebráneného Mezeia a ten sa nemýlil. Domáci mohli svoje skóre zvýšiť v ponúknutej presilovke, ktorú však nevyužili a naskytla sa tak presilovková príležitosť vyrovnať aj na našej strane, čo zobral do vlastných rúk v 14. minúte Ščurko a presnou strelou uzavrel skóre prvej tretiny na 1:1.

V úvode druhej tretiny mohol naše vedenie zvýšiť Matúš chovan, ktorý sa rútil v samostatnom nájazde na bránu Nitry, ale Lawson jeho príležitosť vychytal. Potom sa ale začal presadzovať „hlavný hrdina“ zápasu Tomáš Mikúš, ktorý postupne v 26., 37. a 41. minúte svojím hetrikom rozhodol o výhre Nitry 4:1. Na našej strane sa mohlo skóre meniť ešte po šanciach aktívneho Milého, ktoré gól nepriniesli a rovnako tak sme sa nedokázali presadiť ani v presilovke o dvoch hráčov, v ktorej Ščurkovu príležitosť zmaril pozorný Lawson.

Za hráčov zápasu boli vyhlásení Tomáš Mikúš a Juraj Milý.