Víťazná šnúra pokračuje! Dnes padla aj Bystrica!

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou, ale dnes sme po vynikajúcom výkone zdolali aj ďalšieho lídra, Banskú Bystricu!

Asi nikto by pred zápasom netipoval, že natiahneme našu víťaznú šnúru a zosadíme Bystricu z ligového trónu. Kto sedel doma, môže určite ľutovať, pretože dnes sa hral v Detve asi najlepší zápas, aký sme doteraz mohli sledovať! Bojovnosť nasadenie, množstvo šancí a strelecký koncert baranov v detvianskom drese.

Bystričania prišli v plnej sile, s hviezdami nabitým kádrom, doplneným o najnovšie posily. Určite nechceli nič nechať na náhodu, pretože strata bodov by ich mohla stáť prvú priečku, čo sa nakoniec aj stalo…

Od úvodu nás barani dostali pod mohutný tlak a už v 4. minúte sa tešili z gólu Bubelu. Neprešla ani minúta a druhý gól pridal Brejčák. V týchto chvíľach bolo na tvárach hostí vidieť obrovské úsmevy a v očiach prekvapených divákov otázku, kto ich zastaví?! Chlapci sa ale rýchlo otriasli, nevzdali sa a začali bojovať tak, ako sme u nich zvyknutí! Prešlo len 39 sekúnd a svoj prvý štart v detvianskom drese oslávil gólom zblízka mladík Mário Róth, ktorý len pred pár dňami prišiel práve z Banskej Bystrice, po prihrávke ďalšieho exbystričana Martina Andrisíka. V týchto chvíľach sa hra začala vyrovnávať a začali sme potvrdzovať, že séria víťazných zápasov neprišla náhodou. O necelé 4 minúty opäť rozjasal tribúny ďalekonosnou strelou Martin Belluš a bolo vyrovnané! Akcie sa prelievali zo strany na stranu, čo si vyžiadalo v niektorých prípadoch aj ručnú brzdu, za čo boli trestom odmenení Ščurko a neskôr aj Asselin. Keď sa zdalo, že do šatní pôjdeme za vyrovnaného stavu, zblízka sa pred Hackettom presadil Kabáč a Bystrica opäť viedla.

Do druhej tretiny sme prišli značne osmelení a nedovolili sme súperovi vytvoriť si tlak, ako tomu bolo v úvode prvej tretiny. Na hráčoch nebolo vôbec vidieť rozdiel medzi prvým a posledným miestom v tabuľke a zápas naozaj spĺňal všetky hokejové kritériá. Skóre sa mohlo meniť na oboch stranách po viacerých vypracovaných príležitostiach, ale stalo sa tak až v 28. minúte, kedy sa na bystrickú bránu rútil v nájazde Martin Belluš, ktorý bol pri zakončení faulovaný a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Martin si priamočiaro nakorčuľoval na bránu a nechytateľne zakončil strelou pod brvno. Inkasovaný gól hostí znervóznil a nasledovala pasáž s častými vylúčeniami na oboch stranách. V 34. minúte sme využili chybu hostí, kedy náš najlepší strelec Ladislav Ščurko vnikol do pásma a samostatne prekonal strelou hosťujúceho brankára. Záver druhej tretiny bol ešte poznačený spŕškou nevôle na adresu hlavného rozhodcu, ktorý neuznal gól Juraja Milého, ktorým sme sa mohli dostať do dvojgólového vedenia.

Do tretej tretiny vstúpili hostia s jednoznačným cieľom vyrovnať a otočiť vývoj stretnutia vo svoj prospech. Hneď od úvodu nás zatlačili, ale paradoxne z gólu sme sa tešili my, keď sa po buly najlepšie zorientoval Rastislav Gašpar a strelou zvýšil na 5:3. Ďalší priebeh bol opäť poznačený šarvátkami, vylúčeniami a množstvom presilových hier, z ktorých jednu využil Asselin a znížil strelou pod brvno na 5:4. Rozhodujúcim momentom zápasu bola chyba bystričanov pri striedaní, kedy sa do samostatného nájazdu dostal David Videlka a ukážkovým blafákom nás dostal opäť do dvojgólového vedenia. Hostia ešte znížili v presilovke druhým gólom Asselina, ktorý bol navlas rovnaký, ako ten predchádzajúci, ale to bolo v dnešnom stretnutí všetko. Po záverečnom klaksóne si hráči vychutnali „standing ovation“ na tribúnach a patrične s divákmi toto víťazstvo oslávili.

Tak ako v predchádzajúcich zápasoch, aj dnes nás skvelými zákrokmi podržal Matt Hackett, ktorý vychytal nielen množstvo vyložených šancí súpera, ale počas prerušenej hry dokonale bavil divákov svojimi gestami, či vysadnutím na bránku. Dnes vychytal až 36 striel a bol tak opäť výrazným strojcom mimoriadne cenného víťazstva!

Zo šiestich gólov až štyri strelili hráči, ktorí v predchádzajúcom období obliekali dres Banskej Bystrice (Mário Róth, po prihrávke Martina Andrisíka, dvakrát Martin Belluš a Rastislav Gašpar). Práve títo hráči mali dnes obrovskú motiváciu presadiť sa a ukázať svoje schopnosti v zápase proti svojmu bývalému zamestnávateľovi. Podarilo sa, naša víťazná séria pokračuje a Banská Bystrica po prehre klesla v tabuľke na druhé miesto. Na Liptovský Mikuláš strácame v tejto chvíli 11 a na Nové Zámky 15 bodov. Už v Stredu nás čaká ďalší zápas, na ktorý vycestujeme do Žiliny a veríme, že sériu predĺžime a privezieme si ďalšie dôležité body!