Z Budapešti sa vraciame s víťazstvom, Puliš s dvomi presnými zásahmi!

Na zápas ďalšieho kola sme cestovali k druhému maďarskému účastníkovi aktuálneho ročníka, MAC Újbuda Budapešť.

Dnes dostal priestor v bráne opäť Dominik Riečický a bol to veľmi dobrý krok trénerov, pretože bol veľkou oporou a aj jemu vďačíme za dnešný úspech. Na súperovu bránu sme vyslali 20 striel, čo je síce o päť menej ako domáci, ale stačilo to na víťazstvo, body, aj posun v tabuľke.

Zápas rozhodli detaily, akými boli presilové hry, ale najmä oslabenia. Prvú presilovú hru si vybojovali hostia hneď v úvode zápasu, ale na jej konci sme boli spokojnejší práve my. Matúš Chovan veľmi dobre prečítal myšlienku súpera, zachytil prihrávku na modrej čiare, kolmo vysunul Rada Puliša a ten si ukážkovým blafákom vychutnal domáceho brankára. Matúša Chovana možno označiť ako muža zápasu v našom drese, pretože práve on bol pri všetkých presných zásahoch nášho tímu. Po prihrávke Radovi Pulišovi prišiel jeho veľký moment v 12. minúte. Na obrannej modrej čiare si prebral puk od Kukleva, potiahol ho stredným pásmom, postupne dokázal oklamať až troch brániacich hráčov MAC a pomedzi nohy brankára zvýšil na 2:0.

Tretí gól prišiel v druhej tretine, keď sa Martin Šimon dostal po prihrávke Matúša Chovana k strele od modrej čiary a tesne pred branankárom puk tečoval Jozef Tibenský a zvýšil na 3:0. Keď sa zdalo, že bude mať zápas jasný scenár, prišla ďalšia nevydarená presilová hra, ale tentoraz na našej strane. Peter Hraško stratil puk v priestore pred našou striedačkou a na Dominika Riečického sa rútili dvaja domáci korčuliari. Terbócs a Nagy nedali nášmu brankárovi žiadnu šancu, v rýchlosti si puk vymenili a Nagy znižoval do prázdnej brány na 3:1. Štvrtý gól prišiel opäť po chybe domácich, keď Matúš Chovan neúnavne atakoval brániaceho hráča, ten len s ťažkostami vyhadzoval puk z rohu klziska, Michal Murček ho na modrej čiare zachytil, posunul na Puliša, ten mal dostatok času na spracovanie a prestrelil domáceho brankára.

Dôležité bolo, že sme v záverečnej tretine nedovolili domácim návrat do zápasu a dokázali ustáť viaceré oslabenia. Aj tak sme ale nedokázali odolať útočnej snahe domácich. Tí sa vytúženého gólu dočkali v 59. minúte, po chybe Frederika Fekiača, ktorý prihral puk priamo na hokejku útočiaceho hráča a Chris Bodó znížil na 4:2. Drámu sme v závere nepripustili a tešíme sa tak z ďalšieho bodového zisku!

MAC Budapešť – HC 07 Detva 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)
Góly: 30. Nagy (Terbócs), 59. Bodó – 6. Puliš (Chovan), 12. Chovan (Kuklev), 26. Tibenský (Šimon, Chovan), 36. Puliš (Murček, Chovan). Rozhodcovia: Novák, Goga – Šefčík, Valo, vylúčení: 4:6 na 2 min., navyše Odnoga (MAC) 10 min za napadnutie a Hraško (Detva) 10 min za úder do hlavy a krku, presilovky 0:0, oslabenia: 1:1, 550 divákov.

MAC Budapešť: Bálizs – Pozsgai, Macaulay, Burt, Garát, Vokla, Dudás, Kreisz, Bukor – Klempa, Brown, Dansereau – Pápa, Nagy, Terbócs – Szabad, Langkow, Bodó – Odnoga, Majoross, Szigeti

HC 07 Detva: Riečický – Chovan, Kuklev, Sládok, Hraško, Fekiač, Jendroľ, Gachulinec, Šimon – Ďaloga, Fekiač, Žilka – Ščurko, Murček, Puliš – Surový, Magodin, Král – Tibenský, Valent, Chovan