Z Bystrice sa vraciame bez bodu, o výsledku rozhodla už prvá tretina.

Dnešné stretnutie u favorita súťaže v Banskej Bystrici, začali domáci hokejisti prikláňať na svoju stranu už v 4. minúte, kedy sa gólovo presadil Sedlák. Prešlo len 36 sekúnd a barani sa opäť tešili vďaka gólu Dalibora Bortňáka. O rovných 5 minút pridal 3. gól baranov „belasý“ Tomáš Hrnka, ktorý využil presilovku po vylúčení Jakuba Žilku. V 16. minúte rozjasal bystrické publikum štvrtým gólom Giľák a iskierku nádeje na návrat do stretnutia vykresal v 18. minúte Rastislav Gašpar, ktorý znížil na 4:1. Naša radosť však trvala len 35 sekúnd a 5. gólom nás poslal do šatne Asselin. Od týchto chvíľ sa strelecky presadzovali už len domáci, ktorí gólmi Giľáka, Bortňáka, Kubku a Gabora rozhodli o konečnom skóre 9:1 a vyhrali tak už 10. stretnutie v poradí!.

HC’05 iClinic B. Bystrica – HC 07 Detva 9:1 (5:1, 3:0, 1:0)
Góly: 4. Sedlák (Gabor, Bubela), 5. Bortňák (Košecký, Češík), 10. Hrnka (Bubela, Gélinas), 16. Giľak, 18. Asselin, 24. Giľak (Asselin), 36. Bortňák (Aliu), 39. Kubka (Rosandič, Kabáč), 47. Gabor (Bartánus, Bubela) – 18. Gašpar (Ondris)

Zostavy:
HC’05 iClinic B. Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, Rosandič, Aliu, Gélinas, Košecký – Hrnka, T. Surový, Brittain – Gabor, Bubela, Bartánus – Asselin, Faille, Giľak – Kabáč, Češík, Bortňák

HC 07 Detva: Nagy – Mar. Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Macejko, Vyskoč, Jendroľ, Šimon – Belluš, Ščurko, Sitnikov – Milý, Surovka, Žilka – Videlka, Murček, Piačka – M. Surový, Gašpar, Ondris