Z Liptova si odnášame body po predĺžení

O víťazstve v Liptovskom Mikuláši rozhodli obrancovia!

Mikuláš je súper, ktorý rovnako ako my ešte nemá nič isté a môžeme ho očakávať aj v ďalších bojoch o najvyššiu súťaž. Aj z tohto pohľadu bol pre nás tento súboj dôležitý a chlapcom sa podarilo zvíťaziť aj v treťom vzájomnom zápase za sebou!

Zápas bol opäť mimoriadne vyrovnaný a nepriniesol žiadne gólové hody. Na prvý gól si diváci museli počkať až do druhej tretiny, kedy v skrumáži pred bránou prekonal Uhrík dobre chytajúceho Viarbitskeho. Vyrovnanie prišlo až v 54. minúte, keď Jozef Sládok potrestal vylúčenie Matúša Sukeľa. V riadnom hracom čase sa nerozhodlo a prišlo predĺženie, v ktorom rozhodol strelou z druhej vlny Martin Chovan.

Týmto víťazstvom nadviazali naši hokejisti na výborné výkony z predchádzajúcich zápasov a bolo to premiérové víťazstvo Josefa Tureka na trénerskej lavičke. Ďakujeme fanúšikom, ktorí vycestovali a podporili tím svojím povzbudzovaním.

Už teraz sa všetci koncentrujeme na zápas, v ktorom v Stredu privítame na domácom ľade, vo veľkom derby Zvolen!

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC 07 Detva 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 23. Uhrík (Vybíral) – 54. Sládok (Žilka, Gašpar), 62. Mar. Chovan (Videlka, Milý). Rozhodovali: Štefik, Fridrich – Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 4:8 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1061 divákov.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Tabaček, Moravčík, Gründling, Nemec, Mezovský, Nádašdi, Nitriansky, Bača – R. Rapáč, Piatka, Laco – Števuliak, Langhammer, Huna – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška – Lištiak, Uhrík, Vybíral

HC 07 Detva: Viarbitsky – Kuklev, Mar. Chovan, Sládok, F. Fekiač, Macejko, Šimon, Gachulinec, Jendroľ – Sitnikov, Surovka, Belluš – Žilka, Gašpar, Milý – Ščurko, Murček, Videlka – Roth, M. Surový, Andrisík