Z Michaloviec sa vraciame bez bodov, dvomi gólmi rozhodol Halás

Michalovce sú doma nesmierne silným súperom a potvrdzovali to už od úvodných minút. Vôbec nebolo vidieť rozdiel medzi súťažami a domáci dokonca ovládli aj zápasové štatistiky. Prestrieľali nás v pomere 41:22 a využili presilovú hru. Výraznou postavou stretnutia bol Igor Halás, ktorý štartoval sezónu práve v našom drese a odohral za Detvu 13 zápasov. Na zimáku vládla vynikajúca atmosféra, za ktorú by sa nemusel hanbiť nejeden klub v najvyššej súťaži a postaralo sa o ňu 1593 divákov, vrátane našich verných fanúšikov, ktorí vycestovali až na východ Slovenska, aby tam podporili našich hokejistov.

Domáci vstúpili do zápasu mimoriadne aktívne a už od začiatku išli za jasným cieľom bodovať! Darilo sa im dostávať nás pod tlak, z čoho vznikali chyby a tým aj nebezpečné gólové príležitosti. Prvú z nich zužitkoval v 9. minúte Halás. O pár sekúnd sme taktickou chybou pri striedaní darovali domácim presilovú hru, ktorú aj využili a na 2:0 zvýšil v 11. minúte Solmonchak. V tej chvíli došlo k striedaniu v našej bráne a Adama Nagya vystriedal Matt Hackett. Ten sa však na ľade zdržal len 43 sekúnd a po tvrdom strete s Mašlonkom odišiel zranený na lavičku a do brány sa opäť vrátil Nagy. Do prestávky sa nám ešte podarilo znížiť gólom Martina Chovana, ale vyrovnať sa nám v prvej tretine už nepodarilo.

V druhej sme domácich zaskočili, keď najskôr Rastislav Gašpar využil fatálnu chybu domáceho obrancu a vyrovnal na 2:2 a už o necelé dve minúty nás poslal do vedenia Mikhail Kuklev. Z vedenia sme sa dlho netešili, pretože o dve minúty už bolo 3:3, vďaka delovke Kolbu od modrej čiary. Po tomto góle sa hra vyrovnala a šance sa striedali na oboch stranách. Nevyužili sme viacero dobrých príležitostí, ale rovnako to platí aj o domácich, ktorým v ceste k zvýšeniu skóre stála najskôr žrď a neskôr Marek Mašlonka nepremenil samostatný nájazd. Rozhodnutie prišlo 4 minúty pred koncom, kedy Igor Halás, ktorý skóre otváral, tak ho aj gólom ukončil. Domáci vyhrali vhadzovanie a Halás z prvej vystrelil puk, ktorý k nemu smeroval z buly a definitívne rozhodol o výhre domácich 4:3.

Situácia v tabuľke sa zamotala hlavne v jej spodnej časti, kde je to mimoriadne nahustené a nám neostáva iné, len si udržať domácu neporaziteľnosť a Michalovciam prehru vrátiť v najbližšom zápase. Ešte predtým nás ale čaká už túto Nedeľu doma Liptovský Mikuláš a po ňom cestujeme do Skalice. Budú to všetko mimoriadne ťažké zápasy, ale pokiaľ chceme pomýšľať na záchranu, musíme v nich bodovať!

HK Dukla Ingema Michalovce – HC 07 Detva 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Góly: 9. Halás (Kolba), 11. Solomonchak (Valečko), 31. Kolba (Toma), 57. Halás (Cútt) – 16. Chovan (Žilka, Milý), 28. Gašpar, 30. Kuklev (Murček, Videlka). Rozhodovali: Kalina, Lauff – Gajan, Gavalier, vylúčení: 5:7, navyše: Belluš (Detva) 10 minút za nešporové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1593 divákov.