Zápas ako na hojdačke, 5-gólový záver a výhra 6:3! FOTO + VIDEO

Nad Liptovským Mikulášom sme zvíťazili 6:3!

Dnešný zápas sa divákom musel páčiť! Nechýbala dobrá atmosféra, dramatický vývoj, ale aj gólové hody a množstvo šarvátok a vylúčení, ktoré prispievali k divácky zaujímavému stretnutiu.

Liptovský Mikuláš dvakrát viedol, ale naši chlapci bojovali a dokázali strhnúť výsledok na svoju stranu. Od úvodu sa hral otvorený bojovný hokej, v ktorom si hráči nič nedarovali, čo bolo vidieť v dohrávaní súbojov, šarvátkach a následných vylúčeniach, ktorých bolo dnes spolu až 18!

Do zápasu lepšie vstúpili hostia, ktorí sa dostali do vedenia gólom Števuliaka v 11. minúte. My sme však dostali príležitosť presilovej hry o dvoch hráčov, ktorú sme využili a Vitali Sitnikov zblízka vyrovnal v 19. minúte.

Po prestávke sa opäť hral hokej zo strany na stranu, poznačený množstvom osobných súbojov. Po jednom z nepríjemných stretov v rohu klziska rozhodcovia vylúčili na 2+10 minút za napadnutie hlavy a krku Mikhaila Kukleva, z čoho hostia vyťažili maximum a v 34. minúte poslal liptákov opäť do vedenia Matúš Sukeľ. Chlapci ale neskladali zbrane, čo prinieslo svoje ovocie a gólom do šatne, 36 sekúnd pred koncom druhej tretiny, vyrovnal na 2:2 Michal Murček a práve tento moment sa ukázal ako zlomový.

Hneď po minúte tretej tretiny sme dostali príležitosť presilovky po faule Števuliaka a prvýkrát v zápase sme sa tešili z vedenia, gólom Frederika Fekiača, ktorý naštartoval hotový gólostroj. Hostia sa ale rýchlo otriasli a po necelých 5. minútach bolo opäť vyrovnané, keď sa po druhýkrát gólovo presadil Sukeľ. To bolo ale zo strany liptákov pre dnešok všetko. Po 50. sekundách rozjasal tribúny Rastislav Gašpar gólom na 4:3 a len 13 sekúnd stačilo Michalovi Murčekovi, aby svojím druhým gólom v zápase pochoval nádej hostí na vyrovnanie. Nasledovalo osem minút, ktoré priniesli až 6 vylúčení, zhodne po 3 na každej strane, kedy sa hostia ešte snažili o vyrovnanie v hre 6 na 4, ale v 58. minúte dal gólovú bodku za týmto atraktívnym stretnutím Ladislav Ščurko.

Nad Liptovským Mikulášom sme zvíťazili 6:3 a podarilo sa nám potvrdiť predchádzajúcu výhru 0:1 na ich ľade. Ďakujeme fantastickým fanúšikom, ktorí aj dnes vytvorili na zimáku vynikajúcu atmosféru a prispeli tak výraznou mierou k tomuto cennému víťazstvu!

HC 07 Detva – MHK 32 L. Mikuláš 6:3 (1:1, 1:1, 4:1)
Góly: 19. Sitnikov (Ščurko, Chovan), 40. Murček (Macejko, Videlka), 43. Fekiač (Belluš, Sitnikov), 48. Gašpar (Macejko), 49. Murček (Chovan, Videlka), 58. Ščurko (Šimon) – 11. Števuliak (Huna), 34. Sukeľ (Kriška, Koyš), 48. Sukeľ (Koyš, Kriška).

Rozhodovali: Fridrich, Siegel – M. Korba, Kaspar, vylúčení: 7:6, oslabenia: 0:0, presilovky: 2:1, 411 divákov.

Detva: Hackett – Mar. Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Gachulinec, Šimon, Macejko, Jendroľ, Vyskoč – Belluš, Surovka, Sitnikov – Milý, Gašpar, Žilka – Videlka, Murček, Ščurko – Surový, Jakubík, Piačka

Liptovský Mikuláš: Hollý – Nemec, Tabaček, Moravčík, Suchý, Nádašdi, Mezovský, Bača, Nitriansky – Rud. Huna, Langhammer, Števuliak – B. Rapáč, Paukovček, R. Rapáč – Kriška, M. Sukeľ, Koyš – Laco, Uhrík, J. Sukeľ.